Verslas

2016.03.15 16:37

VMI šiemet planuoja grąžinti apie 60 mln. eurų mokesčių permokų

BNS 2016.03.15 16:37

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) planuoja, kad šiemet už 2015 metus gyventojams bus grąžinta apie 60 mln. eurų mokesčių permokų – panaši suma, kaip ir pernai. Planuojama, kad pajamas deklaravę gyventojai valstybei sumokės apie 75 mln. eurų mokesčių – tiek pat, kaip ir pernai.

„Kadangi įstatymai ypatingai nesikeitė, tai galime remtis ankstesniais metais. Pernai 620 tūkst. gyventojų susigrąžino 60 mln. eurų, tačiau, kas svarbu, 266 tūkst. gyventojų po deklaravimo sumokėjo 75 mln. eurų. (...) Prognozuojame, kad tos sumos gali būti panašios“, – antradienį, kai prasidėjo 2015 metų pajamų ir turto deklaravimas, spaudos konferencijoje sakė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Ji BNS sakė, kad VMI pirmą kartą preliminariose deklaracijose pateiks informaciją apie gyventojų automobilių pardavimo sandorius, kai jie parduoti anksčiau nei po trejų metų po įsigijimo.

„VMI turėjo galimybę panaudoti didesnį kiekį duomenų, jie yra sudėti kiekvienam gyventojui į jam parengtą pažymą, o kai kurie duomenys – į deklaraciją. Tai yra pirmieji metai, kai VMI pateikia duomenis gyventojams apie jų parduotus, perleistus automobilius, kurie parduoti neišlaikius trejų metų. Tai labai svarbu, kadangi reikia teisingai deklaruoti tiek įsigijimo vertę, tiek patikslinti pardavimo vertę, ir nuo tos sumos sumokėti mokestį“, – BNS sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad pildant turto deklaracijas, reikia nepamiršti sumas perskaičiuoti eurais.

„Kadangi 2015-ieji metai buvo euro metai, pajamų deklaracijos yra parengtos jau eurais, tačiau turto deklaracijas reikės paversti eurais. Būdavo įprasta pildyti ankstesnės deklaracijos pagrindu, todėl reikia labai atidžiai perskaičiuoti arba pradėti naujame, švariame lape“, – BNS sakė ji.

VMI yra suformavusi apie 1,8 mln. deklaracijų, o jų tikimasi sulaukti apie 1,1 mln.

„Pernai gauta apie 1,1 mln. deklaracijų. Tikėtina, kad ir šiemet bus gautas panašus skaičius“, – teigė S. Aliukonytė-Šnirienė.

Praėjusiais metais deklaracijas už 2014 metus pateikė per 1,1 mln. gyventojų (98 proc. tai padarė elektroniniu būdu), 140 tūkst. mokesčių mokėtojų teikė turto deklaracijas (beveik 90 proc. – elektroniniu būdu), beveik 600 tūkst. – prašymus skirti paramą nuo sumokėto pajamų mokesčio.

Pernai 620 tūkst. gyventojų, pasinaudojusių mokesčių lengvatomis, VMI grąžino per 60 mln. eurų. 266 tūkst. gyventojų už 2014 metus deklaravo mokėtiną 75 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio sumą.