Verslas

2016.03.15 12:54

„Ryanair“ nusisuka nuo Kauno – Vilniuje steigia naują bazę

15min.lt2016.03.15 12:54

Airijos pigių skrydžių kompanija „Ryanair“ nutarė steigti naują bazę Vilniuje. Airiai teigia, kad bazės Kaune neuždarys, tačiau pripažįsta, kad keleivių skaičius antrajame šalies mieste gali mažėti.

Airijos pigių skrydžių bendrovė paskelbė ir apie naujus maršrutus iš Vilniaus – į Maltą ir Berlyną. Į Vokietijos sostinę bus skrendama tris kartus per savaitę, į Maltą – vieną. Skrydžiai startuos žiemos sezoną, o iš viso kompanija siūlys 15 krypčių iš Vilniaus.  

Į naująją bazę Vilniuje, kuri turėtų būti atidaryta jau spalį, „Ryanair“ ketina investuoti iki 180 milijonų eurų.  

Bendrovės komercijos vadovas Davidas O'Brienas spaudos konferencijos metu antradienį sakė, kad nauja bazę suteiks konkurencinį pranašumą. Vilniuje bus laikomi bent du lėktuvai.

„Vilniuje 2016 metais planuojame išaugti 16 procentų“, – sakė D. O'Brienas. 

Iš Vilniaus du kartus per savaitę skraidys į Birmingemą, 4 kartus – į Londono Lutono oro uostą. Daugės skrydžių ir į Milano Bergamo oro uostą – 5 kartus per savaitę.

Tuo tarpu Kaune numatyta dvigubai mažiau maršrutų – 7. Du kartus per savaitę „Ryanair“ lėktuvai kils į Bristolį, kasdien į Kopenhagą, 4 kartus per savaitę – į Dubliną, kartą per savaitę – į Šanoną. 2 kart per savaite bus skrendama į Eilatą Ovdą, o į Londono Stanstedo oro uostą – 4 kartus per savaitę.   

Kol kas Kaune žiemą laikomi taip pat du lėktuvai, vasarą – trys. Komercijos vadovas nieko nekalbėjo apie bazės Kaune uždarymą ar sumažinimą, tačiau pripažino, kad keleivių Kaune gali mažėti.  

Lietuvos oro uostus vienijanti bendrovė mano, kad Vilniaus bazės kūrimas suteiks daugiau galimybių. 

„Oro linijų bendrovė „Ryanair“ vertina Lietuvos rinkos pajėgumą ir atsižvelgdama į juos didina savo veiklos pajėgumus. Tai yra reakcija į Lietuvos oro uostų tinklo skatinimo priemones – tokiais veiksmais siekiama pasinaudoti teikiama nauda. Lietuvos keliautojai nuo šiol turės tik daugiau galimybių keliauti į daugiau miestų iš Vilniaus oro uosto. Tikimės, šia proga jie ir pasinaudos“, – skelbiama Lietuvos oro uostų komentare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt