Verslas

2016.03.14 17:41

Vilniuje ir Mažeikiuose atskleista nelegali prekyba degalais

BNS 2016.03.14 17:41

Vilniuje ir Mažeikiuose išaiškintos organizuotos grupės, organizavusios nusikalstamą prekybą benzinu ir dyzeliniu kuru, pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Pareigūnai atlieka du ikiteisminius tyrimus, vienas vykdomas Vilniuje, kitas – Šiauliuose.

Juose 25 asmenims, priklausiusiems dviem organizuotoms grupuotėms, pateikti įtarimai dėl sukčiavimo dideliu mastu, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisėtos juridinių asmenų veiklos. Siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, šiuo metu laikinai apribota nuosavybės teisė į įtariamųjų 2 mln. eurų vertės turtą. Penki asmenys suimti, pirmadienį per spaudos konferenciją pranešė pareigūnai.

FNTT duomenimis, iš Latvijos į Lietuvos rinką atgabenta apie 60 tūkst. tonų degalų, kurie buvo realizuojami mažuose degalinių tinkluose bei transporto veiklą vykdančioms bendrovėms.

Pirminiais skaičiavimais, sukūrus sudėtingą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sukčiavimo schemą, per vienus nusikalstamos veiklos metus į Lietuvos valstybės biudžetą nesumokėta apie 12 mln. eurų PVM.

Nusikalstamos grupuotės naudojosi 24 Lietuvos bendrovėmis, kurios nevykdė realios ekonominės veiklos ir nemokėjo mokesčių. Be to, grupuotės, siekdamos užmaskuoti savo nusikalstamą veiklą ir išvengti PVM mokėjimo, naudojo visą fiktyvių Latvijoje, Estijoje, Kipre, Lenkijoje, Čekijoje ir Bulgarijoje registruotų bendrovių tinklą.Pareigūnams atskleidus kelis sukčiavimo prekiaujant dyzeliniu kuru atvejus,

Siūlys pataisas dėl licencijų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos  vadovas  sako, kad bus siūlomos pataisos dėl prekybos naftos produktais licencijavimo.

Pasak  Kęstučio Jucevičiaus, dabar  leidimus prekiauti  naftos produktais išduoda savivaldybės, dėl to prekyba menkai kontroliuojama. K. Jucevičiaus  teigimu, kitose šalyse licencijas tokiai prekybai išduoda mokesčių inspekcijos, todėl joms žinoma, ar tos įmonės vykdo realią veiklą. Tuo metu Lietuvoje veikia sudėtingos schemos ir išieškoti padarytą žalą iš realiai  neveikiančių įmonių yra sudėtinga.