Verslas

2020.12.22 14:13

„DPD Lietuva“ dėl COVID-19 atmainos stabdo siuntų pristatymo paslaugas į JK bei Airiją ir iš jų

LRT.lt2020.12.22 14:13

„Brexito“ pasekmes lietuviai pajus anksčiau, nei manyta, – dėl Jungtinėje Karalystėje išplitusios naujausios COVID-19 viruso atmainos „DPD Lietuva“ nuo gruodžio 21 d. sustabdė siuntų pristatymo paslaugas į Jungtinę Karalystę bei Airiją ir iš jų. Bendrovės atstovai pažymi, kad, atnaujinus siuntų judėjimą į šias šalis, greičiausiai galios nauja siuntų pristatymo tvarka, rašoma „DPD Lietuva“ pranešime žiniasklaidai.

Anot „DPD Lietuva“ rinkodaros ir pardavimų vadovo Baltijos šalyse Gabrieliaus Bilevičiaus, šiuo metu svarbiausia yra visų gyventojų saugumas, todėl, norint išvengti mutavusio viruso plitimo, teko skubiai priimti atitinkamus sprendimus.

„Kadangi jau šiuo metu yra apribotas transporto judėjimas į Jungtinę Karalystę bei Airiją ir iš jų, tai daro didžiulę įtaką siuntų pristatymui į šias šalis ir iš jų. Prie to prisidėjo ir tai, kad negalima važiuoti Europą su JK jungiančiu Eurotuneliu, nes Prancūzija sustabdė keliones iš Britų salyno. Norėdami maksimaliai prisidėti prie pandemijos sukontroliavimo ir užtikrinti savo kurjerių saugumą, nuo gruodžio 21 d. nusprendėme stabdyti visas siuntų pristatymo paslaugas į minėtas valstybes ir iš jų“, – sako G. Bilevičius.

Siuntos bus grąžinamos siuntėjams

DPD atstovas pratęsia, kad įmonės verslo klientai yra prašomi kurjeriams nebeduoti siuntų, skirtų į šias šalis. Siuntos, kurios buvo surinktos dar gruodžio 21 d., bus stabdomos siuntų skirstymo centruose Lietuvoje ir grąžinamos siuntėjams. Iš Lietuvos jau išsiųstos siuntos taip pat stabdomos ir grąžinamos siuntėjams.

„Suprantame, kad šis sprendimas sukels nepatogumų visiems iš Jungtinės Karalystės bei Airijos siuntų laukiantiems klientams bei į šias šalis siųsti siuntas norintiems gyventojams. Tačiau tikimės, kad supratingi bus ir siuntėjai bei gavėjai, nes tai yra būtina priemonė, siekiant užtikrinti šalies gyventojų saugumą“, – teigia G. Bilevičius.

Atnaujinus siuntų judėjimą greičiausiai galios nauja tvarka

„DPD Lietuva“ rinkodaros ir pardavimų vadovas pažymi, kad į Jungtinę Karalystę ir iš jos keliaujančias siuntas jau visai netrukus turėjo paliesti dėl „Brexito“ įsigaliosiantys pokyčiai. Anot jo, dabartinė situacija, kai sustabdytos visos siuntos, yra laikina, o atnaujinus siuntų judėjimą galios nauja tvarka.

„Kietasis „Brexit“ lėmė, kad nuo sausio 1 d. siuntos muito ar net pridėtinės vertės mokesčiais bus apmokestinamos ne tik siunčiantis internetu iš JK užsisakytas prekes, bet ir į šią šalį siunčiamos siuntos. Naujosios muitinės procedūros bus pradėtos taikyti nuo sausio 4 d., tačiau kol kas nepanašu, kad siuntų pristatymo paslaugas atnaujinsime iki šios datos“, – sako G. Bilevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt