Naujienų srautas

Verslas2016.03.14 07:34

Į Vilnių atvyksta EBPO vadovas A. Gurria

LRT.lt 2016.03.14 07:34

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria. Šalies vadovė su vienos iš įtakingiausių pasaulyje organizacijos generaliniu sekretoriumi kalbės apie Lietuvos stojimo į EBPO procesą bei aptars valstybės gyvenimo sritis, kurioms yra būtinos reformos.

Pradėti stojimo į EBPO procesą Lietuva buvo pakviesta 2015 m. birželį, o šiemet sausį įteiktas pradinis memorandumas. Mūsų šalies tikslas tikslas tapti organizacijos nare ne vėliau kaip 2018 m.

Prezidentės teigimu, narystė EBPO atneš didelę politinę ir ekonominę naudą. Tapus šios organizacijos nare išaugs tarptautinės bendruomenės ir užsienio investuotojų pasitikėjimas Lietuva, sumažės šalies skolinimosi kaštai, padaugės užsienio investicijų.

Dėl itin griežtų reikalavimų EBPO narėmis gali tapti tik itin ekonomiškai stiprios, skaidrios ir inovatyviosvalstybės. Todėl jau pats stojimo procesas yra labai naudingas Lietuvos žmonėms, nes skatina šalies ekonominę pažangą, atsakingą finansų politiką, inovacijų plėtrą, griežtų antikorupcinių priemonių įgyvendinimą. Šiuo metu šis prestižinis pasaulio ekonominis klubas iš viso vienija 34 šalis.

Vizito Vilniuje metu generalinis sekretorius pristatys EBPO atliktą Lietuvos ekonominę apžvalgą. Tai išsamus šios organizacijos teikiamas valstybės pažangos įvertinimas, kurio tikslas nustatyti kaip ekonominė politika gali paskatinti ilgalaikį šalies augimą.

Antradienį, kovo 15 d. 11 val. Prezidentė drauge su generaliniu sekretoriumi Vilniaus Universitete (Saulėtekio al. 3) atidarys du pažangiausius Baltijos jūros regione mokslinių tyrimų centrus ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN parodą.

Vilniaus universitete savo veiklą pradeda Jungtinis gyvybės mokslų centras bei Nacionalinis fizinių ir technologijų mokslų centras, kuriuose bendradarbiaujant su gabiausiais mokslininkais bei pasaulinėmis kompanijomis bus atliekami unikalūs medicinos, biotechnologijų, gydymo lazeriais, vėžio prevencijos bei kiti žmonijos ateičiai svarbūs tyrimai.

Lietuva yra viena iš lyderių gyvybės mokslų srityje Europoje, o pasaulyje – viena iš pažangiausių lazerių gamintojų. Šios rinkos kasmet auga apie 20 proc. ir apie 80 proc. visos produkcijos yra eksportuojama. Taip pat mūsų šalyje aktyviai skatinama inovacijų plėtra. Lietuvoje veikia 5 mokslo slėniai ir technologijų parkai, numatoma iki 2018 metų įsteigti dar 10 edukacinių technologijų centrų.

Prezidentės globojama Europos branduolinių tyrimų centro CERN paroda Lietuvoje veiks 3 mėnesius. Mūsų šalies žmonės joje galės susipažinti su pačiais moderniausiais tyrimais, Visatos atsiradimo raida, pamatyti didžiojo dalelių greitintuvo modelį.

Lietuva teikia paraišką dėl asocijuotos narystės CERN, kuri yra didžiausia ir moderniausia fizikos mokslų laboratorija pasaulyje. Narystė šioje mokslinių tyrimų organizacijoje skatina inovacijų plėtrą ir yra tiesiogiai susijusi su naryste EBPO.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi