Verslas

2012.06.20 08:47

Degutienė viliasi, kad parlamentarai pasisakys už VAE statybą

ELTA2012.06.20 08:47

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė tikisi, kad parlamentarai, antradienį po svarstymo pritarę Visagino atominės elektrinės (AE) statybai, išreikš palaikymą ir galutiniame balsavime.  

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė tikisi, kad parlamentarai, antradienį po svarstymo pritarę Visagino atominės elektrinės (AE) statybai, išreikš palaikymą ir galutiniame balsavime.

Galutinis balsavimas Seime dėl Visagino AE vyks ketvirtadienį.

„Tikrai noriu pasidžiaugti, kad nors diskusijos dėl atominės jėgainės buvo išties įnirtingos ir daug ką apimančios, (...) bet tikrai išsakyta pozicija 72 Seimo narių, kurie, pabrėžiu, nebuvo vien tiktai priklausantys valdančioms partijoms arba valdančiai koalicijai, bet ir opozicijai priklausantys Seimo nariai.

Manau, kad tai yra geras požymis ir todėl dabar jau viltingai žiūriu ir į ketvirtadienio dieną, kuomet bus šitie įstatymai priimami, ir viliuosi, kad panašiu balsu skirtumu bus šis įstatymas ir priimtas“, – trečiadienio rytą interviu Žinių radijui kalbėjo parlamento vadovė.

ELTA primena, kad antradienį Seimas po svarstymo pritarė Atominės elektrinės įstatymo pakeitimo projektui. Šis pritarimas reiškia, kad Visagino atominės elektrinės projektas gali būti vykdomas toliau.

72 Seimo nariai balsavo už, 18 – prieš, 32 susilaikė.

Vieningai už projektą balsavo valdantieji: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų ir centro sąjungos bei Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai. Projektą palaikė ir dauguma opozicinės Darbo partijos narių. Tuo tarpu dauguma Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos narių, mišrios Seimo narių grupės narių, taip pat visi Krikščionių partijos ir Socialdemokratų partijos frakcijos nariai balsavo prieš arba susilaikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.