Naujienų srautas

Verslas2013.03.06 12:50

Lietuvos banko vadovas ieško naujo prievaizdo

Šiemet baigiasi Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotojo ir dviejų jos narių kadencija. Neoficialiai teigiama, kad valdyboje netrukus gali pradėti dirbti buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Šiemet baigiasi Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotojo ir dviejų jos narių kadencija. Neoficialiai teigiama, kad valdyboje netrukus gali pradėti dirbti buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, rašo „Lietuvos žinios“.

Ketvirtadienį Lietuvos banko valdybą paliks nuo 2004 metų joje dirbantis Audrius Misevičius. Gegužės 3 dieną baigsis taip pat devintus metus LB valdyboje dirbančio Vaidievučio Geralavičiaus kadencija. Metų pabaigoje – gruodžio 3 dieną – kadenciją baigs LB valdybos pirmininko pavaduotojas Darius Petrauskas.

LŽ šaltinių teigimu, LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas Prezidentei Daliai Grybauskaitei gali siūlyti į LB valdybą paskirti Vilniaus universitete makroekonomiką dėstančią I. Šimonytę.

Atrankos kriterijai

Kaip teigė LB Ryšių su visuomene skyriaus viršininkas Giedrius Simonavičius, A. Misevičiaus kadencija baigiasi kovo 7-ąją, tai bus paskutinė jo darbo diena centriniame banke. „Kol nebus paskirtas naujas valdybos narys, LB valdybą sudarys keturi asmenys“, – sakė jis.

Pats LB vadovas V. Vasiliauskas tikino, kad valdybos sudėties klausimas nesvarstytas, nes visi nariai eina savo pareigas. „Tačiau bet kuriuo atveju pagrindiniai valdybos narių atrankos kriterijai bus atsakomybė, nepriekaištinga kandidatų reputacija ir kompetencija“, – pažymėjo jis.

Aukštas standartas

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko pavaduotojo Kęstučio Glavecko nuomone, dabartinės sudėties LB valdyba nuveikė nemažą darbą. Esą Lietuvoje pavyko išvengti blogų dalykų, nutikusių kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse, nors jose bankų priežiūra turi gerokai senesnes tradicijas, tuo rūpinasi daugiau žmonių.

„Didelės krizės finansų srityje, didelių bankų griūčių mūsų šalyje nebuvo. Šios valdybos atliktas blogų paskolų valymas įvyko ir turėjo įvykti. Pagal dešimtbalę sistemą, manau, jos darbą tikrai galima įvertinti 6+“, – sakė K. Glaveckas.

Į LB valdybą, anot parlamentaro, turėtų būti skiriami sąžiningi, atsidavę, kompetentingi, plataus akiračio specialistai. „Standartas turėtų būti labai aukštas: ir moralės, ir kompetencijos“, – pažymėjo K. Glaveckas.

Jis itin palankiai vertintų, jei į LB valdybą būtų paskirta I. Šimonytė. K.Glaveckas pabrėžė, kad ministre ji dirbo, kai mūsų šalies finansai buvo susidūrę su didžiausiomis vidinėmis ir išorinėmis grėsmėmis. „Ji buvo gera ministrė. Užsirekomendavo ne tik kaip šmaikštaus žodžio meistrė, bet ir puiki specialistė“, – tvirtino parlamentaras.

Geri atsiliepimai

Kitas Seimo BFK pirmininko pavaduotojas Petras Narkevičius priminė, kad per LB valdybos kadenciją nemažai patirta: nacionalizuotas „Snoras“, pertvarkomas Ūkio bankas. Daug vilčių, anot jo, teikia valdybos pirmininku prieš porą metų pradėjęs dirbti V. Vasiliauskas. „Situacija turėtų keistis į gera“, – sakė Seimo narys.

P. Narkevičiaus nuomone, kadenciją baigusius LB valdybos narius turėtų pakeisti profesionalūs šios srities specialistai, siekiantys dirbti valstybės naudai. „Darbietis“ teigiamai atsiliepė apie I. Šimonytę. „Iš to, ką mačiau – rezultatų, elgesio, ją, kaip vadovę, specialistę, profesionalę, vertinu teigiamai“, – pažymėjo P. Narkevičius.

Kalbų nekomentuoja

I.  Šimonytė LŽ nesiėmė komentuoti kalbų, esą ji gali tapti LB valdybos nare. „Apie save gyvenime esu girdėjusi tiek visokiausių gandų: ir į finansų ministrus daug daug kartų esu kandidatavusi, ir dar į įvairiausias kitas vietas. Tiesiog neturiu ką komentuoti šiuo klausimu. Užsiimu tuo, kuo užsiimu, ir tuo ketinu užsiimti“, - aiškino buvusi finansų ministrė.

I. Šimonytė teigė, kad pasibaigus A.Misevičiaus kadencijai neketina užimti jo vietos LB valdyboje, ir pabrėžė, jog naujo valdybos nario skyrimas – LB valdybos pirmininko ir prezidentės prerogatyva.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi