Verslas

2016.03.09 17:29

VMVT: daugiausia neatitikimų – lenkiškuose pieno produktuose

Mindaugas Aušra, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.09 17:29

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) daugiausia neatitikimų atranda lenkiškuose pieno produktuose. Tuo metu lietuviški pieno produktai esą kur kas geresni nei užsienietiški.

Įvežamų pieno produktų tyrimai parodė, kad lenkiškuose pieno gaminiuose gausu kokybės ir ženklinimo pažeidimų. Pavyzdžiui, grūdėtoje varškėje atrastas didesnis nei leistinas enterobakterijų kiekis. Tai reiškia, kad nebuvo tinkamai laikomasi higienos reikalavimų arba buvo užteršta gamybos linija.

Taip pat pasitaikė atvejų, kai pieno produktų ženklinimo etiketės klaidino vartotojus. Pavyzdžiui, jogurtiniai gėrimai ir varškės kremai buvo kitokios sudėties, nei nurodyta ant pakuotės. Juose gausu konservantų, nors prekiauti tokiais produktais draudžiama.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sako, kad patikrintos prekės buvo išimtos iš didžiųjų prekybos tinklų parduotuvių. Pasak direktoriaus pavaduotojo Deivido Kliučinsko, lietuviški pieno produktai yra geresnės kokybės, nes visose pieno perdirbimo įmonėse yra įdiegtos griežtos savikontrolės sistemos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt