Verslas

2016.03.08 14:31

V. Vasiliauskas neatskleidžia, ar nori likti Lietuvos banko vadovu

BNS2016.03.08 14:31

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, kurio kadencija netrukus baigiasi, neatskleidžia, ar sieks likti poste antrai kadencijai.

„Matote, šiuo klausimu kažkokių svarbių naujienų aš neturiu, ir kolegos, kaip ne kartą esate įsitikinę, kai turime svarbių naujienų, jas pranešdavome“, – antradienį paklaustas, ar norėtų, kad prezidentė jį vėl siūlytų Seimui skirti į šį postą, sakė centrinio banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako teigiamai vertinanti V. Vasiliausko profesionalumą ir darbo rezultatus – metų pradžioje ji teigė ketinanti jo kandidatūrą teikti ir antrai kadencijai.

D. Grybauskaitės prieš 5 metus į LB vadovus pasiūlyto V.Vasiliausko kadencija baigiasi balandį – centriniam bankui jis vadovauja nuo 2011 metų balandžio 16 dienos.

V. Vasiliauskas yra dirbęs finansų viceministru, advokatų kontoroje „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“ (dabar „Valiūnas Ellex“), Mokesčių inspekcijoje, dalyvavo Lietuvos derybose su Europos Sąjunga darbo grupės veikloje. 2009 metų pavasarį jis du mėnesius dirbo D. Grybauskaitės rinkimų kampanijos vadovu.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas skiriamas penkerių metų kadencijai. Kadencijų skaičius neribojamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.