Verslas

2016.03.08 17:03

LB siūlo naujovių bankų mokėjimų ir būsto paskolų sektoriuje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.08 17:03

Lietuvos bankas (LB) siūlo naujovių bankų mokėjimų ir būsto paskolų sektoriuje. Tikimasi, kad šiais metais bankų klientus pasieks prieinamos kainos mokėjimų paslaugų krepšeliu. Tuo metu būsto paskolų rinkoje Lietuvos bankas nori nustatyti fiksuotų palūkanų terminą. 

Būtiniausios mokėjimo paslaugos už žemą kainą, kurią reguliuotų Lietuvos bankas – vienas esminių pokyčių, siūlomų šiais metais. Paslaugų krepšelis susidėtų iš būtiniausių mokėjimų, atliekamų per mėnesį. Jo kaina negalėtų būti didesnė nei 1,5 euro ir šį krepšelį galima būtų persinešti iš vieno banko į kitą. Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigia, kad numatoma kaina yra vidurkis to, ką bankai siūlo dabar.

Taip pat norima skaidrinti būsto paskolų rinką. Lietuvos bankas siekia, kad klientams būtų pateiktos visų bankų paskolų sąlygos. Tai leis objektyviau įvertinti sutartis. Prie skaidrinimo prisidės ir fiksuotų paskolų termino suformulavimas. Šiuo metu fiksuotos palūkanos trunka penkerius metus. Anot Lietuvos banko, fiksuotos palūkanos privalo trukti visą paskolos grąžinimo laikotarpį.