Verslas

2016.03.07 13:26

Graikijos premjeras kritikuoja TVF vilkinimo taktiką

ELTA 2016.03.07 13:26

Graikijos premjeras Aleksis Cipras sekmadienį pareiškė, kad Tarptautinis valiutos fondas (TVF) naudoja vilkinimo taktiką, informuoja „EUbusiness“.

„Graikijos ekonominių reformų auditas bus netrukus užbaigtas, nepaisant TVF vilkinimo taktikos, – pareiškė A. Cipras savo partijos centriniam komitetui. – Pirmą kartą pastebimas esminis ekonominis suartėjimas... tarp Graikijos ir Europos institucijų.“

Graikija ir ES šiuo metu laikosi bendros nuomonės dėl reformų spartinimo, 2016 m. biudžeto būklės ir 2018 m. finansams keliamų reikalavimų, sakė jis.

Priešingai, TVF puoselėja „nereikalingų lūkesčių“ ir naudoja „nepatvirtintus ir klaidingus skaičiavimus“ , sakė A. Cipras.

Graikijos ekonomika 2015 metais susitraukė tik 0,2 proc., tuo tarpu rugpjūtį buvo prognozuotas 2,0 proc. prieaugis, teigia vyriausybė.

Be to, Atėnai užbaigė metus su nedideliu pirminiu pertekliumi, nors ekspertai prognozavo pirminį deficitą, sakė A. Cipras.

„Skaičiai yra skaičiai... čia kalbame ne apie technokratinį nesusikalbėjimą, o politinį nesusikalbėjimą“, – sakė premjeras.

Graikijos tarptautiniai kreditoriai – ES, Europos centrinis bankas (ECB) ir TVF – maždaug prieš mėnesį užbaigė pirmąjį audito etapą, tačiau nuo tada pažangos beveik nepasiekta. Didžiausia kliūtis derybose yra A. Cipro kairiųjų vyriausybės suplanuota pensijų reforma, kuri, TVF įsitikinimu, yra nepakankama.

Atėnai tikisi, kad per pirmadienį vyksiantį euro zonos narių posėdį pareigūnai įgalios ES-TVF auditorius grįžti prie audito per savaitę. Atėnai siekia, kad būtų užbaigtas reformų auditas, kuris leistų tikėtis Europos partnerių dar vienos žadėtos paramos.

Tačiau TVF Europos departamento vadovas vasarį perspėjo dėl „pernelyg optimistinių prielaidų, kurios gali vėl pakurstyti nerimą dėl Graikijos pasitraukimo iš euro zonos“. Kaip pareiškė TVF Europos departamento vadovas Poulas Thomsenas, planas, paremtas pernelyg optimistinėmis prielaidomis, gali atnaujinti susirūpinimą dėl galimo „Grexit“ scenarijaus ir prislopinti investicinį klimatą.

TVF vasario viduryje dar kartą pakartojo nedalyvausiantis trečioje Europos paramos Graikijai programoje tol, kol Graikijos vyriausybė nepasiūlys patikimų reformų ir kol europiečiai nesušvelnins Graikijos skolų naštos.