Verslas

2016.03.07 12:22

VMI: nei ministrų, nei Seimo narių pavardžių tarp Šveicarijoje veikusio banko klientų nėra

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.07 12:22

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad oficialioje informacijoje iš Šveicarijoje veikusio HSBC banko padalinio nėra nei premjero, nei kitų Seimo ar vyriausybės narių pavardžių.

Pernai VMI atstovai Paryžiuje iš Prancūzijos mokesčių administratoriaus perėmė informaciją apie Lietuvos rezidentų sąskaitas HSBC banko Šveicarijos padalinyje. Joje identifikuota keliasdešimt Lietuvos mokesčių mokėtojų, tarp kurių yra ir visuomenei žinomų asmenų, tačiau nei Seimo narių, nei vyriausybės ministrų duomenų nėra.

VMI atstovas Darius Buta sako, kad nuo kitų metų inspekcija gaus daugiau informacijos apie Lietuvos gyventojų sąskaitas užsienio bankuose.

„Valstybinė mokesčių inspekcija iš Prancūzijos mokesčių inspektorių gavo informaciją apie lietuvių HSBC banko sąskaitas Šveicarijos padalinyje. Mokesčių inspekcija gavo duomenis apie keliasdešimt Lietuvos gyventojų sąskaitų, duomenis, kas tose sąskaitose yra. Tačiau, norime pažymėti, kad nei Seimo narių, nei vyriausybės ministrų tuose sąrašuose nėra. Mes tuos duomenis gavome prieš pusę metų, tačiau jie yra kur kas senesni, negu pusmečio senumo. Reikėtų pabrėžti, kad mokesčių inspekcija jau nuo kitų metų galo gaus dar daugiau informacijos apie visų Lietuvos gyventojų turimas sąskaitas užsienio bankuose“, – sako Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas D. Buta. 

Inspekcija kruopščiai analizuoja ir vertina gautą informaciją apie mūsų šalies mokesčių mokėtojų banke atidarytas sąskaitas ir lėšų kilmę. Gauti duomenys yra svarbūs kompleksiškai vertinant gyventojų rizikingumą dėl mokesčių nemokėjimo ir dėl neteisėto praturtėjimo.  

Premjero atstovė Evelina Lazdauskienė paneigė viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, kad Algirdas Butkevičius galėjo turėti sąskaitą Šveicarijos banke

„Iš tikrųjų premjeras asmeniškai buvo nustebintas, kada viešojoje erdvėje pasigirdo abejonių, jog neva jis galėtų turėti sąskaitą Šveicarijoje. Jis ir vakar, ir šiandien tai paneigė. Nei Šveicarijos banke, nei kokioje kitoje užsienio šalyje premjeras sąskaitų neturi. Ir šiandien VMI tai oficialiai paneigė viešu pranešimu spaudai. Mes tai vertiname paprastai, greičiausiai taip buvo bandoma dar kartą pakurstyti skandalą, kurį labai staigiai užgesino mokesčių inspekcija“, – sako A. Butkevičiaus atstovė.