Verslas

2020.12.14 13:32

Dalis grožio salonų valdžios raginimų neišgirdo – kviečia pasinaudoti paskutinėmis progomis, vilioja nuolaidomis

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.12.14 13:32

Nuo trečiadienio uždraudus kontaktines paslaugas, grožio specialistai jaučiasi patekę į užribį. Iš anksto apie uždarymą su jais tartasi nebuvo, o sektoriuje dirba labai daug moterų, kurioms tenka išlaikyti šeimas, sako grožio specialistams atstovaujanti Jolanta Mačiulienė. Kiti grožio specialistai su ribojimais taikstytis nežada, o NVSC informuoja, kad baudos už karantino reikalavimų nesilaikymą siekia iki 6 000 eurų.

Sekmadienio vakarą Vyriausybė priėmė sprendimą griežtinti karantino ribojimus. Vienas jų – nuo trečiadienio drausti kontaktines paslaugas.

Kaip LRT.lt teigė premjerės atstovė Rasa Jakilaitienė, grožio salonai, kirpyklos teikia kontaktines paslaugas, todėl jų veikla bus uždrausta nuo gruodžio 16 iki sausio 31 d.

Tokia žinia, kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentės Jolantos Mačiulienės teigimu, buvo netikėta, nes iš anksto apie tai jiems pranešta nebuvo.

Reikia suprasti, kad šiame sektoriuje dirba daug moterų, mamų, kurios išlaiko šeimas, tėvus.

„Ši žinia išmušė mus iš darbinio balanso. Žinot, kas yra baisiausia, kad tu nežinai, ko tau reikia laukti. Galbūt buvo galima apie tai mus iš anksto informuoti. Suprantu, kad nieko nepakeisime. Tikrai neisime į gatves, neorganizuosime revoliucijų ir neboikotuosime, elgsimės civilizuotai. Tačiau visada galvoju, kodėl grožio sektorius eilinį kartą yra ignoruojamas. Su parduotuvėmis, su prekybininkais buvo tartasi, o su mumis ne“, – pabrėžia ji.

J. Mačiulienė pažymi, kad grožio specialistai neplanavo, kad jų veikla bus uždrausta, ir toliau organizavo darbus, todėl nežinia, ką reikės pasakyti klientams.

„Neplanavome, kad mus uždarys. Jei būtume žinoję, būtume informavę klientus, nes jiems prieš šventes tai yra svarbus faktorius (gauti grožio paslaugas – LRT.lt), o dabar išėjo – laba diena, naujas siurprizas.

Mūsų darbo pobūdis atrodo niekam nereikalingas, bet nė vienas be šito grožio specialisto neapsieina.

Norisi, kad tave informuotų ir neužmirštų, kad irgi esi šios šalies pilietis, o ne Dramblio Kaulo Kranto gyventojas. Mes irgi esame svarbūs. Mokame mokesčius ir tikrai ne po eurą ir ne po du. Mūsų darbo pobūdis atrodo niekam nereikalingas, bet nė vienas be šito grožio specialisto neapsieina“, – tikina grožio specialistams atstovaujanti J. Mačiulienė.

Ji taip pat pažymi, kad įvesti ribojimai yra per griežti, o didžioji dalis grožio salonų vos suduria galą su galu.

„Po pirmojo karantino mes nesame atsigavę. Žmonių yra sumažėję tragiškai. Dabartinis draudimas dirbti atėmė paskutinę viltį. Apribojimai, kurie mums buvo įvesti po pirmojo karantino, jie tikrai buvo drastiški. Mes laikėmės visų reikalavimų ir dėl to nukentėjo turbūt daugelis grožio specialistų. Ten, kur dirbdavo 2–3 žmonės, ten liko po 1–2.

Mes viską suprantame ir tikrai grožio specialistai neverkia, nesiskundžia. Tačiau mes pasidarėme kaip koks patyčių objektas. Oi, čia nenueisi į kirpyklą ir kirpėja neužsidirbs... Reikia suprasti, kad šiame sektoriuje dirba daug moterų, mamų, kurios išlaiko šeimas, tėvus. Visi mes suprantame, kad tai yra pandemija, o ne Kalėdos ir ne Naujieji metai, bet šį kartą buvo per drastiškai“, – LRT.lt teigė J. Mačiulienė.

Užsidaryti ketina ne visi

Nors NVSC informavo, kad už karantino ribojimo pažeidimus juridiniams asmenims gresia bauda nuo 1 500 iki 6 000 eurų, ne visi grožio specialistai planuoja nutraukti paslaugų teikimą.

Socialiniame tinkle „Facebook“ jau dabar galima rasti įrašų, kur grožio specialistai teigia ir toliau dirbsiantys, o kai kurie siūlo galimybę pasinaudoti paskutinėmis dienomis grožio paslaugoms gauti.

„Dėmesio, draudžia ar nedraudžia, dirbam. Savo klienčių neatšaukinėsiu. Gana čia cirkus krėsti. Niekas mūsų neišlaiko!“ – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė viena moteris.

„Ką gi, sužinojome, kad ateinančias dienas dirbsime laaaabai daug! Dėl įsigaliosiančių griežtų karantino sąlygų, kurios tiesiog palies ir mus, kviečiame skambinti ir registruotis pirmadieniui ir antradieniui“, – kviečia kita grožio studija.

Įdegio studija taip pat kviečia pasinaudoti paskutine darbo diena ir siūlo 50 proc. nuolaidą.

Kirpėjams ir grožio specialistams atstovaujanti J. Mačiulienė pripažįsta, kad darbo artimiausias 2 dienas gali būti daugiau, tačiau patikina, kad keleto žmonių į vieną vietą nesodins.

Nepulsime žmonių vieno ant kito sodinti. Vis tiek laikysimės nurodytų reikalavimų. Esame adekvatūs, turime savo šeimas, vaikus, anūkus.

„Manau, kad vis tiek, kas spės, tas susirašys žmones. Apie antplūdį aš bijau ir kažką sakyti, nes ribojimai yra dideli ir jie tikrai nepasikeis. Nepulsime žmonių vieno ant kito sodinti. Vis tiek laikysimės nurodytų reikalavimų. Esame adekvatūs, turime savo šeimas, vaikus, anūkus. Žinoma, kad tų žmonių sujudimas gali būti, nes dirbti tai buvo planuota“, – sako ji.

NVSC: papildomi planiniai grožio paslaugų tikrinimai šiuo metu nėra numatyti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai pažymi, kad, vadovaujantis operacijų vadovo sprendimu, NVSC specialistai tikrina ir grožio paslaugų teikimo vietas.

„Tačiau, įvertinus epidemiologinę situaciją, specialistams tenkantį krūvį, tikrinimai atliekami prioriteto tvarka, kur matomos didžiausios rizikos ir kur labiausiai reikalingas infekcijų kontrolės specialistų indėlis“, – rašoma NVSC pateiktame atsakyme.

Pažymima, kad per patikrinimų laikotarpį patikrinta daugiau nei 1 419 ūkio subjektų, iš jų didžioji dalis – gydymo, palaikomojo gydymo įstaigos, o grožio paslaugų teikėjai sudaro nedidelę dalį.

„Atkreipiame dėmesį, kad NVSC šiuo metu žmogiškuosius išteklius telkia epidemiologiniams tyrimams atlikti, žmonėms informuoti, konsultuoti, kad būtų užkirstas kelias infekcijai plisti. Todėl papildomi planiniai grožio paslaugų tikrinimai šiuo metu nėra numatyti, tačiau gali būti priimti ir kiti sprendimai vykdyti operatyviąsias kontroles ir pan.

Savo ruožtu, raginame paslaugų teikėjus elgtis pilietiškai, laikytis nustatytų reikalavimų tas dienas, kai jie gali teikti paslaugas, kad apsaugotų ir save, ir savo klientus“, – teigia NVSC specialistai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt