Naujienų srautas

Verslas2016.03.07 07:32

Lietuvos bankas susirūpino paskolas imančiais verslininkais

Lietuvos bankas siūlo nustatyti, kad paskolas iš komercinių bankų norintys gauti verslininkai ne visais atvejais turėtų laiduoti savo turtu. Taip pat siūlomos priemonės, kaip užtikrinti, kad besiskolinantys verslininkai neprisiimtų per didelių įsipareigojimų.

Po finansų krizės bankai, siekdami sumažinti riziką skolinant verslui, dažnai reikalauja, kad savininkas už paskolą laiduotų savo asmeniniu turtu. Laidavimas už verslo paskolą reiškia, kad jei įmonė susiduria su sunkumais, skolintą sumą bankui turi grąžinti laidavęs asmuo. 

Lietuvos bankas apskaičiavo, kad krizės metu laiduojamų paskolų portfelis išaugo keturis kartus, o pastaraisiais metais tokių paskolų buvo kas trečia. Laidavimu pasinaudojama tais atvejais, kai norint gauti paskolą iš banko neužtenka įkeičiamo įmonės turto. 

Anot Lietuvos banko, asmeninis laidavimas gali būti viena iš priežasčių, kodėl įmonių vadovai ir akcininkai laiku neinicijuoja bankroto. Be to, bankai dažnai leidžia klientams prisiimti per didelę finansinę naštą, dėl to dalis tokių asmenų tampa nemokiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi