Verslas

2013.03.05 10:37

G. Osborne`as kovoja, kad būtų sumažinti ES bankininkų premijų apribojimai

ELTA2013.03.05 10:37

Didžiosios Britanijos finansų ministras George`as Osborne`as skrenda į Briuselį tartis, kad bankininkų premijoms būtų sumažinti apribojimai.

Didžiosios Britanijos finansų ministras George`as Osborne`as skrenda į Briuselį tartis, kad bankininkų premijoms būtų sumažinti apribojimai.

Tačiau Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) finansų ministrai greičiausiai patvirtins praėjusios savaitės pasiūlymus. Premijos būtų apribotos iki 100 proc. bankininkų metinio atlyginimo, arba 200 proc., jei tai atskirai patvirtina akcininkai, praneša BBC.

Londono Sitis baiminasi, kad tokios griežtos taisyklės išvys iš šalies talentingus bankininkus ir apribos augimą. Londono meras Borisas Johnsonas atmetė šią mintį, nes ji neva „pakenks pačiai Sąjungai“. Londonas yra didžiausias ES finansinis centras.

Pirmadienį premjero Davido Camerono atstovas spaudai sakė: „Mes ir toliau esame rimtai susirūpinę dėl šio pasiūlymo. Diskutuosime su kitomis valstybėmis narėmis.“

G. Osborne`o vizitas gali būtų ne toks efektyvus dėl Šveicarijos pastaruoju metu priimto pasiūlymo riboti bankininkų premijas ir suteikti akcininkams teisę reguliuoti vadovų atlyginimus. Kai kurie ES ministrai teigiamai priėmė tokį Šveicarijos žingsnį.

„Šveicarija dažnai rodo teisingą kelio kryptį, ir asmeniškai aš manau, kad mes turėtume semtis iš šios šalies įkvėpimo“, – sakė Prancūzijos ministras pirmininkas Jean-Marc Ayrault.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt