Naujienų srautas

Verslas2016.03.07 16:42

Vilniuje labiausiai išaugo turistų iš Japonijos skaičius

Skaičiuojama, kad Vilnių aplankančių turistų skaičius nuolat auga. Vis daugiau svečių atvyksta iš tolimų šalių. Labiausiai per pastaruosius metus išaugo turistų iš Japonijos skaičius.

Praėjusiais metais Vilnių aplankė beveik milijonas turistų. Statistikos departamento duomenimis, tai 5 procentais daugiau nei 2014-aisiais.

Daugiausiai svečių atvyko iš Baltarusijos, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos ir Latvijos. Tačiau labiausiai išaugo turistų iš Japonijos skaičius.

„Tą nulėmė ilgalaikis darbas. Japonijoje Vilnius ir Lietuva jau ne vienerius metus dalyvauja turizmo renginiuose, parodose. Bet pagrindinis aspektas – didesnis Chiune Sugiharos vardo išviešinimas Japonijoje. Jo veikla buvo pristatyta ypatingai pernai ir ankstesniais metais, sukurtas filmas. Japonai domisi šalimi, kur jis gyveno, nes tai yra jų didvyris, ir mes labai džiaugiamės turėdami tokį perlą, dėl kurio galime būti patrauklūs japonams.

Iš kitos pusės, japonai labai keliauja į kitus pasaulio regionus, ir ypatingai pastaraisiais metais juos domina Baltijos šalys, nes jose saugu, švaru. Jiems priimtinas šis regionas ir jie stengiasi jį aplankyti“, – LRT RADIJUI sakė Vilniaus savivaldybės Turizmo skyriaus vedėja Nijolė Beliukevičienė.

Vilniuje pernai daugėjo lankytojų ir iš kitų Azijos šalių: Kinijos, Izraelio, Pietų Korėjos.

Pastebima, kad į Vilnių atvyksta daugiau vyrų nei moterų. Dažniausiai tai svečiai iki 34 metų amžiaus. Taip pat šalies sostinė labai pamėgta turistų, kurie keliauja po vieną ir išvyką organizuojasi savarankiškai, o ne naudojasi kelionių agentūrų paslaugomis.

Anot apklausos, į Vilnių dažniausiai atvykstama lėktuvu, todėl tikimasi, kad, kai atsiras daugiau naujų krypčių iš Vilniaus, turistų srautas padidės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi