Verslas

2016.03.05 10:32

Gauja iš Baltijos šalių Australijoje iš svetimų sąskaitų susižėrė 3,5 mln. dolerių

15min.lt2016.03.05 10:32

Trims estams Australijoje jau pateikti kaltinimai įsilaužus į svetimas bankų sąskaitas ir iš jų pavogus 3,5 mln. dolerių. Šioje byloje taip pat figūruoja lietuviai ir latviai. Aiškėja, kad gauja nusikaltimams vykdyti naudodavosi Australijos estų asmeninėmis ir verslo sąskaitomis, skelbia „9news“.

Nuo nusikaltėlių nukentėjo daugybė žmonių. Seržantas Andie Faganas pasakojo, kad gauja įsilauždavo į bankų sąskaitas ir ten esančius pinigus pervesdavo į estų sąskaitas Australijos bankuose.

Tuomet sąskaitų savininkams liepdavo skubiai pinigus išgryninti, kol aukos dar nepastebėjo vagystės. 

Savo sąskaitomis leidžiantiems naudotis estams būdavo pasiūlomas lengvas uždarbis, tačiau dabar mažiausiai trims iš jų gresia kalėti. 

„Kai kurie neilgai trukus susivokdavo, kad elgiasi blogai, tačiau tuomet būdavo bauginami. Taip pat bauginamos būdavo Estijoje gyvenančios jų šeimos“, – teigė pareigūnas. 

Jis atkreipė dėmesį, kad nusikalstamumas kibernetinėje erdvėje tampa vis didesniu galvos skausmu pareigūnams, nors bankai programišių taktiką greitai perpranta. 

Siekiant nustatyti pagrindinius nusikaltėlius pareigūnai atliko daugybę kratų lietuvių, latvių ir estų namuose visoje Australijoje. Įtariamųjų byloje gali daugėti. 

Kol kas kaltinimai sukčiavimu pateikti trims 18, 20 ir 23 metų amžiaus Estijos piliečiams.