Naujienų srautas

Verslas2016.03.04 14:24

Šiauliuose atidaryta Laisvoji ekonominė zona

LRT.lt 2016.03.04 14:24

Šiauliuose atidaryta Laisvoji ekonominė zona (LEZ). Tai – 133 hektarų teritorija su modernia infrastruktūra ir šalia esančiu pramoniniu parku. 

Šiaulių miesto savivaldybė jau yra sudariusi sutartis dėl žemės sklypų nuomos su 12 įmonių, čia bus sukurta daugiau nei100 naujų darbo vietų. Planuojama vystyti metalo, chemijos, medienos, baldų, energetikos ir kitų produktų gamybą bei platinimą. Ateityje tikimasi pritraukti ir maisto pramonės įmones.

Šiauliuose besilankantis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo atidarant LEZ ir apsilankė mokomųjų mokinių bendrovių mugėje, skirtoje ugdyti jaunų žmonių verslumą, rašoma vyriausybės pranešime spaudai. 

Dalyvaudamas Šiaulių LEZ atidaryme premjeras pažymėjo, jog tai labai svarbus žingsnis viso regiono raidai. „Naujoji laisvoji ekonominė zona svarbi ne tik Šiaulių miestui, bet ir visam regionui. Papildomos investicijos skatins Šiaulių krašto žmonių ekonominę ir socialinę gerovę“, – sakė premjeras A. Butkevičius. 

Už 6 kilometrų nuo Šiaulių centro įkurta specialioji zona lengvai pasiekiama miesto viešuoju transportu, o pati teritorija jungiasi su pagrindinėmis šalies transporto arterijomis – valstybinės reikšmės magistraliniu keliu Panevėžys–Šiauliai ir Šiaulių tarptautiniu oro uostu. 

Taip pat apsilankęs mokomųjų mokinių bendrovių mugėje, ministras pirmininkas sveikino mokyklas, įsitraukusias į pasaulinio, didžiausio finansinio raštingumo ir pasirengimo karjerai bei verslumo ugdymo programų tinklo, „Junior Achievement“ iniciatyvą Lietuvoje. 

„Manau, kad mokomųjų bendrovių patirtis yra neįkainojamos vertės. Dar mokyklos suole Jūs įgyjate įgūdžių, kaip teorines ekonominio ir finansinio raštingumo žinias pritaikyti praktikoje. Be to, jūs mokotės, kaip dirbti komandoje, generuoti idėjas ir imtis atsakomybės. Gyvenimo pradžioje gauti įgūdžiai ateityje padės Jums išvengti daugelio klaidų ir įveikti visas kliūtis“, – mokiniams sakė premjeras A. Butkevičius.  

Mokomosios mokinių bendrovės yra viena efektyviausių „Junior Achievement“ verslumo ugdymo programų. Ši programa Europos Komisijos pripažinta kaip geriausia verslumo ugdymo praktika. Tarptautiniai tyrimai rodo, jog „Junior Achievement“ programų dalyviai yra labiau linkę kurti verslą ateityje.

Penktadienį vyriausybės vadovas dar susitiks su Šiaulių universiteto vadovais ir bendruomene. Ministras pirmininkas domėsis universitete vykdomos struktūrinės reorganizacijos rezultatais, aptars svarbiausius 2016–2020 metų veiklos uždavinius, universiteto vykdomas studijų programas ir mokslinę veiklą bei pozicijas tarp kitų šalies ir užsienio universitetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi