Verslas

2020.12.09 19:32

Dėl naujų ribojimų iškilo kitų problemų – parduotuvių kaimynystėje užsikišo daugiabučių kiemai, trūksta ir atitvarų

Žygintas Abromaitis, Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.09 19:32

Prekybininkai sako, Vyriausybės nurodymas iki penktadalio sumažinti vietų automobilių aikštelėse skaičių tapo galvos skausmu. Ne visi spėjo aikšteles paruošti. Pasak parduotuvių atstovų, vargu ar tokios priemonės atbaidys pirkėjus. Laikinoji Vyriausybė tvarkos keisti nežada.

Trečiadienį į prekybos centrus atvykstantys pirkėjai sako atidžiai stebintys, ar vietos aikštelėse yra. Vieni teigia, kad likus tik penktadaliui vietų galbūt bus lengviau suvaldyti srautus, kiti sako – ribojimas neveiks.

„Ne mašinos juk serga. Čia pats geriausias atsakymas. Jeigu man reikės į prekybos centrą, aš kieme pasistatysiu mašiną arba taksi nuvažiuosiu“, – sako Klaipėdoje prie parduotuvė sutikta moteris.

Žinios. Seimas imasi dekriminalizuoti nedidelio narkotikų kiekio turėjimą: siūloma bauda iki 100 eurų

Klaipėdoje veikiančio „Naujojo turgaus“ vadovas Viačeslavas Karmanovas sako, išbandymas nemenkas – tik trečiadienį pavyko gauti reikalingų priemonių atitverti dalį aikštelės.

„Parkavimo vietų mes paliksim 80 vietų pirkėjams. Tai visas tas plotas, kur bus nenaudojamas bus aptvertas. Man irgi sunku suprasti, kaip tokiomis priemonėmis galima sustabdyti viruso plitimą, bet yra nutarimas ir mes privalome vykdyti jį“, – tikina jis.

Ir Vilniuje ne visi prekybos centrai suspėjo pasirengti įsigaliojusiems ribojimams aikštelėse, nes esą aplinkiniuose namuose gyvenantys žmonės automobilius palieka prekybos centrų aikštelėse. Dar viena problema – atitvarai, prekybininkai sako pastebėję, kad jų trūksta visoje Lietuvoje.

„Aptversime taip, kad gyventojai galėtų išvažiuoti, bet paskui nebeturėtų galimybės įvažiuoti. Tuo metu kitose aikštelėse, kurios yra su automatinėmis sistemomis, tos problemos nelieka, nes jos tiesiog perprogramuojamos ir į aikšteles įleidžiama tik 20 proc. automobilių“, – aiškina „Rimi“ atstovė Renata Keršienė.

Gyventojai skundais jau užpylė kai kuriuos prekybos centrus – aplinkiniuose kiemuose padaugėjo automobilių. Kai kur aikštelės priklauso savivaldybei, todėl ribojimas neveikia – vietų prie prekybos centrų vis vien lieka.

„Po karantino pasikeitė pirkėjų įpročiai – žmonės įprato parduotuvėse lankytis rečiau, kartą per savaitę, ir įsigyti daugiau produktų. Šiuo metu jiems kyla problemų, kaip tuos produktus parsigabenti namo“, – tikina „Maximos“ atstovas Tomas Bašarovas.

„Lidl“ atstovas sako, kad kūrybingiems laikams reikia kūrybingų sprendimų, todėl ten, kur pritrūksta tvorelių, aikštelėse vietos atskirtos stop juosta, panaudoti žibintų stulpai ir vėžimėliai. „Iki“ atstovė Vaida Budrienė sako, kad kenčia regionuose gyvenantys žmonės.

„Ten nėra internetinės maisto parduotuvės, tiesiog jos neveikia. Jie, natūralu, važiuoja didesniam apsipirkimui būtent į didesnius miestus ir didesnes parduotuves. Tikėtina, kad šiuo metu jie suks ratus ir lauks, kada atsilaisvins tos aikštelės“, – tikina ji.

Vyriausybė kol kas tvarkos keisti aikštelėse nežada. Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad viskas daroma vardan gyventojų ir jų saugumo. Tiesa, jis stebisi, kodėl ieškoma būdų kaip apeiti sistemą.

„Žmonėms iš karto duodam kažkokių keistų receptų, kaip reikėtų apeiti tai, kas yra priimta. Tai gal paraginkime, kad nevažiuotų be didelio reikalo – pasižiūrėkite, yra internetinės parduotuvės, galite nusipirkti; yra atsiėmimo taškai, galite užsisakyti ir atsiimti“, – teigia A. Veryga.

Vyriausybė prekybininkams rekomenduoja nerengti ir neskelbti akcijų, didinti dirbančių kasų skaičių, nustatyti ilgesnį darbo laiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt