Verslas

2016.03.03 00:02

D. Misiūnas: „Gazprom“ dujų aukciono kvalifikacijoje dalyvausime

BNS2016.03.03 00:02

Valstybės kontroliuojamas energetikos įmonių holdingas „Lietuvos energija“, kuriam priklauso dujų tiekimo bendrovės „Litgas“ ir „Lietuvos dujų tiekimas“, dalyvaus Rusijos koncerno „Gazprom“ Baltijos šalims skirto aukciono kvalifikacijos atrankoje, o dėl dalyvavimo aukcione spręs paaiškėjus minimaliai dujų kainai.

„Pirmas etapas yra kvalifikacijos etapas ir tame etape mes dalyvausime (...) Po kvalifikacijos sužinoję pradinį kainų lygį, vertinsime, ar dalyvauti toliau, ar ne“, – BNS sakė „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Dalius Misiūnas.

„Kažkokių kainų indikacijų dar nėra, jos bus po kvalifikacijos, tačiau bus konfidencialios“, – pridūrė D. Misiūnas.

„Gazprom“ pranešė, jog aukcionas vyks trimis etapais kovo 15, 16 ir 17 dienomis, o paraiškos pirminei pretendentų atrankai turi būti pateiktos iki kovo 8 dienos. Aukcionui ketinama pateikti iki 560,6 mln. kubų dujų, iš jų iki 476,6 mln. kubų – Lietuvai.

20 pirkimo dalių (lotų) po 57,7 tūkst. kubų dujų per parą aukcione bus pasiūlyta antrajam šių metų ketvirčiui (iš viso 106 mln. kubų) , dar 20 dalių – trečiajam ketvirčiui, 50 dalių – ketvirtajam ketvirčiui (apie 265 mln. kubų).

Pasak D. Misiūno, aukcione Lietuvai planuojamas pasiūlyti dujų kiekis yra pakankamai realus ir pakankamas.

„Ten yra įvertinta, kiek tai galėtų būti, realistiškai ten yra. Tikrai nebus jokio trūkumo“, – teigė D. Misiūnas.

Lietuvos įmonės iš „Gazprom“ šiemet galėtų nupirkti maždaug 0,7 mlrd. kubų, tačiau šį kiekį jos galėtų įsigyti ir iš Norvegijos „Statoil“, iš kurio trumpalaikėmis sutartimis jau yra užsitikrinusios dujų iki šių metų spalio. Vienintelė „Litgas“ turi ilgalaikę sutartį su „Statoil“, o su „Gazprom“ tokią sutartį turi taip pat tik viena įmonė – Kauno termofikacijos elektrinė, kuri naudoja nedaug dujų.

Kiti didieji Lietuvos dujų importuotojai kol kas nekomentuoja, ar dalyvaus aukcione, nes teigia esantys nesusipažinę su jo sąlygomis

Dujų importo ir tiekimo įmones „Litgas“ skaičiavimais, šiemet Lietuva turėtų suvartoti iki 2 mlrd. kubų dujų, o pernai suvartoja apie 2,2 mlrd. kubų. Šiais metais „Lietuvos dujų tiekimas“, „Litgas“ ir „Achema“ iš „Statoil“ nupirks apie 1,35 mlrd. kubų SGD dujų, kurias atsigabens laivais per Klaipėdos SGD terminalą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt