Verslas

2020.12.09 09:49

„Biržos laikmatis“: JAV įstatymų leidėjai ketina patvirtinti dalį biudžeto išlaidų paketo

Eduardas Petrulis, SEB banko Rinkos tyrimų skyriaus vyr. finansų analitikas2020.12.09 09:49

NASDAQ technologijų indeksas kilo dešimtą prekybos sesiją iš eilės (+0,50proc.), „S&P 500” (+0,28 proc.) vėl įkopė į naujas aukštumas.

Investuotojus nudžiugino žinia, kad JAV Senato respublikonai siūlo patvirtini bent tas biudžeto išlaidų paketo dalis, dėl kurių sutariama – paramos smulkiam verslui priemones, išplėstą bedarbių draudimą ir kovos su „COVID-19“ finansavimą. Pastaroji paketo dalis apima ir vakcinaciją nuo viruso.

Trečiadienį reguliuojančios institucijos pranešė, kad greičiausiai patvirtins „Pfizer“ sukurtą vakciną. Bendrovės akcijų kaina po šių žinių pakilo 3,18 procento. Didžiosios Britanijos svaro sterlingų kursas euro atžvilgiu gerokai smuktelėjo, bet vėliau iš dalies atsikovojo prarastas pozicijas (dienos pokytis -0,14 proc., iki 0,906 svaro už eurą) Jungtinei Karalystei atsisakius planų priimti įstatymus, kurie leistų vienašališkai pasitraukti iš „Brexit“ sutarties. Trečiadienį vakare vyksiančiame susitikime premjeras B. Johnsonas ir Europos Komisijos vadovė U. von der Leyen bandys išjudinti įstrigusias derybas.

Kinijos vartotojų kainų indeksas lapkritį sumažėjo 0,5 proc. metiniu tempu – tai pirmas neigiamas pokytis nuo 2009 metų. Japonijoje gamybinės įrangos užsakymai lapkritį šoktelėjo 8,0 procento. Greičiausias per pastarąjį dešimtmetį augimo tempas investuotojams suteikia vilties, kad pasaulio ekonomikos atsigavimas neblėsta. 8.30 val. Lietuvos laiku Japonijos NIKKEI akcijų indeksas buvo pakilęs 1,33 proc., Honkongo „Hang Seng“ 0,94 proc., o Kinijos „Shanghai Composite“ smuktelėjo 0,44 procento.

Baltijos šalių biržose aiškios krypties neatsirado – vakar OMXB indekso vertė beveik nepakito (-0,05 proc.), per tris biržas perleista akcijų už 1,7 mln. eurų. Aktyviausiai prekiauta „Tallink Grupp“ akcijomis – sudaryti 495 sandoriai už 270,4 tūkst. eurų, kaina smuktelėjo 1,06 proc. – iki 0,746 euro už akciją. „Novaturo“ akcijų kainos kilimas tęsiasi – vakar jos pabrango 6,80 proc., iki 3,14 euro už akciją. Nuo lapkričio pradžios bendrovės akcijos yra pabrangusios 72,5 procento.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt