Verslas

2020.12.08 19:12

Seimas nusiteikęs indeksuoti valstybines pensijas

Milena Andrukaitytė, BNS2020.12.08 19:12

Seimas nusiteikęs 1,35 proc. indeksuoti ir taip padidinti valstybines pensijas. Tai reiškia, kad šios išmokos didės pareigūnams ir kariams, teisėjams, nukentėjusiems asmenims, pirmojo ir antrojo laipsnių pensijų gavėjams, mokslininkams.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Valstybinių pensijų įstatymo pataisoms, kurių iniciatoriai „valstiečių“ frakcijos nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Jonas Jarutis.

Dabar nėra valstybinių pensijų, išskyrus prezidento sutuoktinio valstybinės pensijos, vertės palaikymo mechanizmo, todėl, kaip teigia pataisos iniciatoriai, keičiantis ekonominėms sąlygoms, šių pensijų perkamoji galia mažėja.

2021 metams Valstybės biudžete papildomai reikės 2,8 mln. eurų,

Socialinių reikalų ir darbo komitete dirbantis socialdemokratas Algirdas Sysas priminė, kad Lietuvoje valstybinės pensijos atsirado, kai “kažkada bėgome nuo tarybinių personalinių pensijų, kurių buvo tūkstantis“.

Pasak jo, per 30 metų šių išmokų gavėjų padaugėjo.

„Palyginti su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, mes turime labai išplėtotą valstybinių pensijų bazę. Kitos šalys tuo nepasižymi“, – teigė jis.

2019 metais valstybines pensijas gavo apie 97,7 tūkst. asmenų (kartu su našliais ir našlaičiais), šioms pensijoms mokėti pernai panaudota apie 139,4 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt