Verslas

2016.03.02 12:28

Kėdainių krematoriumas keičia kainodarą

LRT.lt, DELFI.lt 2016.03.02 12:28

Prieš mėnesį įgyvendinusi technologinę plėtrą, Kėdainių krematoriumą valdanti AB „K2 LT“ nuo kovo 15 dienos keičia kremavimo paslaugos kainodarą, rašoma pranešime spaudai. Pasak bendrovės vadovo, kainodaros pokyčiai atliekami įvertinus veiklą su dviejų linijų technologiniais pajėgumais ir atsižvelgiant į pastaruoju metu viešojoje erdvėje išsakomus gyventojų pageidavimus.

„Skaičiuojame sumažėjusias sąnaudas, peržiūrime kremavimo paslaugos kainą, nesikeitusią nuo krematoriumo veiklos pradžios, ir jau galime siūlyti kitokius paslaugos teikimo sprendimus, – apie būsimus pasikeitimus pasakoja bendrovės „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas. – Mūsų strateginis tikslas yra populiarinti laidojimo būdą kremuojant, kaip ekologišką, estetišką ir ekonomišką, taigi šia kryptimi nuosekliai einame jau penkti metai ir esame numatę įvairių priemonių, kad paslauga taptų prieinamesnė šalies gyventojams“.

Pagal naują kainodarą, nutarusiems kremuoti mirusį artimąjį per 72 val. nuo jo mirties, kai konkretų kremavimo laiką parenka krematoriumo darbuotojai, kremavimo kaina bus 157,50 eurų. Atitinkamai kinta ir kremavimo ir su juo susijusių paslaugų bendra kaina. Jei pageidaujama kremavimo paslaugą atlikti ne vėliau kaip per 24 valandas, patiems pasirenkant laiką iš rezervavimo tinklelio, išlieka dabartinė kaina – 315 eurų.

Kaip anksčiau yra rašęs DELFI.lt, palaikų kremavimas Lietuvoje gerokai brangesnis nei kaimyninėse šalyse.

Palaikų kremavimas Kėdainių krematoriume šiuo metu kainuoja mažiausiai 315 eurų. Tai yra 65 eurais brangiau nei Rygoje ar Taline ir net 167 eurais brangiau nei Balstogėje, iki kurios nuo Lazdijų yra panašus atstumas kaip iki tų pačių Kėdainių – apie 150 km.

Į krematoriumus Lenkijoje vežti mirusius artimuosius siūlo nemažai Lietuvos laidojimo namų.

Šių metų sausį–vasarį Kėdainių krematoriume buvo atlikti 703 kremavimai – 24 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2015 m. – 567.

Iš viso per 2015 m. buvo atlikti 3502 kremavimai, t. y. kremavimo būdu buvo palaidota apie 9 proc. visų šalies mirusiųjų. Lietuvoje kasmet miršta vidutiniškai apie 40 tūkst. žmonių.