Verslas

2016.03.02 10:33

„Moody's“ sumažino Kinijos skolinimosi reitingo perspektyvą iki „neigiamos“

ELTA2016.03.02 10:33

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody's“ sumažino Kinijos skolinimosi reitingo perspektyvą nuo „stabilios“ iki „neigiamos“. Nors dabartinis šalies skolinimosi reitingas ir buvo patvirtintas, tačiau agentūra įspėja, kad reitingas gali smukti, jeigu nebus imtasi reformų. Apie tai praneša BBC.

„Moody's“ teigia pakeitusi reitingą, nes, jos ekspertų teigimu, Pekino fiskalinės politikos pozicijos gali smukti ir toliau. Neigiama perspektyva nustatyta remiantis naujausiais duomenimis, rodančiais, kad Kinijos ekonomikos augimas ir toliau menksta bei praranda savo aktyvumą.

Reitingų agentūra nurodo esanti susirūpinusi, nes Kinija nėra baigusi daugelio reikalingų reformų įgyvendinimo. „Nesiėmus patikimų ir efektyvių reformų susidarys rimtesnis Kinijos BVP augimo sulėtėjimas, nes susidariusi didžiulė skolos našta slopina verslo investicijas, o demografinė situacija tampa vis labiau nepalanki“, – atkreipia dėmesį „Moody's“.

Tiesa, reitingų agentūra patvirtino dabartinį Kinijos „Aa3“ skolinimosi reitingą ir nurodė, kad vis dar yra pakankamai laiko kovoti su dabartiniu ekonominiu disbalansu bei įgyvendinti būtinąsias reformas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.