Verslas

2020.12.10 20:31

Į Birštono SPA nuvykusi vilnietė lengvai buvo įleista į baseiną, pati įstaiga tvirtina – įleidžia tik su gydytojo paskyrimu

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2020.12.10 20:31

Nors per karantiną dauguma baseinų uždaryti, nuvykę į kai kuriuos Lietuvos SPA gyventojai pasakoja lengvai galėję pasinaudoti minėtomis paslaugomis. Tuo metu verslininkai tikina, kad svečiai į vandens zoną įleidžiami griežtai jiems gydytojo paskirtu laiku, o dėl saugumo baseino erdvė yra suskirstyta į atskiras zonas.

Vyriausybės sprendimu nuo trečiadienio Lietuvoje griežtinami karantino ribojimai. Taip pat nutarta, kad karantinas turi būti pratęstas iki gruodžio 31 dienos vidurnakčio.

Kaip jau buvo nuspręsta anksčiau, viena iš karantino sąlygų – apgyvendinimo įstaigos gali tęsti darbą, tačiau viename kambaryje negali apsigyventi daugiau nei du žmonės, nebent tai būtų vienos šeimos nariai.

Be to, kaip nurodyta Vyriausybės nutarime, įstaigos privalo užtikrinti, kad bendrose patalpose žmonės dėvėtų kaukes ir laikytųsi saugaus atstumo.

Pabrėžiama, kad maitinimo paslaugas apgyvendinimo įstaigos taip pat privalo teikti kitaip, nei buvo įprasta, – maistas turėtų būti pristatomas į kambarį arba kitaip tiekiamas išsinešti.

Karantino metu taip pat negali veikti sveikatinimo paslaugų centrai, teikiantys poilsio paslaugas.

„Taip, visa, kas susiję ne su medicininių, reabilitacijos paslaugų teikimu, yra apribojama“, – paklaustas apie sanatorijas, teikiančias ir poilsio paslaugas, paskelbiant antrąjį visuotinį karantiną kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Teigia, jog į baseiną įėjo

Vis dėlto kai kurie gyventojai stebisi, jog atvykę papoilsiauti į SPA turi galimybę tiek papusryčiauti restorane, tiek pasimėgauti jame esančiu baseinu. Štai išsipirkusi nakvynę „Vytautas Mineral SPA“ vilnietė Monika (vardas pakeistas) pasakoja galėjusi pasinaudoti abiem paslaugomis.

„Jeigu registratūroje užsisakai vakarienę, gali valgyti. Bendroje salėje žmonės pusryčiavo. Žinoma, jeigu nenori kontakto, gali ir nepusryčiauti bendroje zonoje. Į baseiną galėjome įeiti. Pavyzdžiui, jame buvome valandą laiko ir iš viso buvome su dar pora pašalinių žmonių“, – sako ji.

Kaip nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atsiųstame atsakyme, vienas iš atvejų, kuomet galima viešojo maitinimo įstaigų veikla, yra tada, kuomet viešojo maitinimo paslaugos teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose būtina užtikrinti maitinimą pagal įstaigos veiklos specifiką.

„Asmens sveikatos priežiūros paslaugas gaunantys asmenys yra maitinami vadovaujantis saugaus atstumo ir srautų reguliavimo principų nustatytų Viešojo maitinimo būtinųjų sąlygų sprendime“, – rašoma SAM atsakyme.

SAM taip pat pabrėžia, jog yra draudžiama sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla. Anot ministerijos, draudžiama teikti laisvalaikio, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

„Taigi, baseinų (taip pat ir esančių viešbučiuose) paslaugos negali būti teikiamos. Draudžiama teikti baseinų paslaugas. Apie vieną ar dvi šeimas čia nėra kalbama. Baseinas tiesiog negali veikti“, – akcentuoja SAM.

Vis dėlto, anot SAM, minėta įstaiga gali teikti tik fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijas bei pavienes medicininės reabilitacijos paslaugas – kineziterapijos ir masažo. Šiuo atveju įstaigoje dirbantis FMR gydytojas, esant indikacijų, pacientams gali skirti vandens procedūras kaip pavienę medicininės reabilitacijos priemonę.

Tačiau, kaip teigia LRT.lt skaitytoja, jai naudotis baseino paslaugomis, nebuvo jokių kliūčių.

Kaip teigiama „Vytautas Mineral SPA“ atsiųstame atsakyme, įstaiga karantino metu darbą organizuoja pagal suteiktą licenciją ir teikia antrines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros medicinos: vaikų ligų, fizinės medicinos ir reabilitacijos, ortopedijos ir traumatologijos, pulmonologijos, kardiologijos paslaugas, pirmines ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros medicinos – šeimos medicinos paslaugas, bendrąsias asmens sveikatos priežiūros: kineziterapijos, masažo, bendrosios praktikos slaugos paslaugas.

„Pažymime, kad šiems pacientams (svečiams) teikiamos maitinimo, nakvynės paslaugos, laikomos paslaugomis, glaudžiai susijusiomis su sveikatos priežiūros paslaugomis, t. y. neatsiejama sveikatos priežiūros paslaugų dalis. Pacientai (svečiai) maitinami griežtai jiems paskirtu laiku laikantis aukščiausių saugumo standarto reikalavimų.

Informuojame, kad Įstaiga yra patvirtinusi ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo planą (tvarką) taip kaip nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarime Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ (toliau – Tvarka). Tvarka yra skirta saugiai teikti ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas Įstaigos viešbutyje gyvenantiems pacientams (svečiams)“, – rašoma atsakyme.

Taip pat informuojama, kad įstaigoje yra patvirtinta „Kineziterapijos užsiėmimų vandenyje (baseine)“ tvarka.

„Pacientai (svečiai) į vandens zoną įleidžiami griežtai jiems gydytojo paskirtu laiku. Dėl svečių saugumo baseino erdvė yra suskirstyta į atskiras zonas, laikantis Medicininės reabilitacijos įstaigų (padalinių) veiklos specialiųjų reikalavimų apraše nustatytų reikalavimų. Be to, siekiant užtikrinti pilnavertę, saugią kineziterapijos ir hidroterapijos paslaugos kokybę pacientai (svečiai) aptarnaujami laikantis „COVID burbulo“ principo, kuomet kartu vienoje erdvėje gali būti tik tos pačios šeimos nariai. Baseine kineziterapijos paslaugas teikia tik licencijuoti sveikatos priežiūros specialistai ir pacientams (svečiams) teikiamos tik individualios gydomosios ir sveikatinimo procedūros.

Po kiekvienos atliktos paslaugos atliekamas patalpų vėdinimas ir aplinkos (patalpų, daiktų, darbo priemonių), paviršių dezinfekcija vadovaujantis Higienos (dezinfekcijos) planais ir Lietuvos higienos normomis“, – rašoma atsakyme.