Verslas

2016.03.01 10:40

Po Vilnių važinės autobusai su belaidžiu internetu

Vilniaus miesto savivaldybė žada, kad dar šių metų pabaigoje sostinėje pradės važinėti nauji autobusai su vaizdo stebėjimo kameromis, kondicionieriais, belaidžiu internetu ir sos mygtukais vairuotojų kabinose. Netrukus savivaldybė paskelbs konkursą, kuriame rinksis privatų vežėją, įsiliesiantį į bendrą viešojo transporto sistemą.

Apie tai antradienį paskelbė sostinės vicemeras Linas Kvedaravičius. 

„Daugelio vartotojų netenkina viešojo transporto kokybė, todėl reikia imtis priemonių. Viena iš jų – privataus vežėjo atėjimas  į bendrą susisiekimo sistemą, kurią kontroliuoja „Susisiekimo paslaugos“. Planuojame, kad į sistemą įsilies apie 100 naujų autobusų“, – sakė jis. 

Savivaldybės planuose – 43 dideli ir 52 mažesni, iki 60 vietų autobusai, dar keletas bus laikoma rezerve. 

Planuojama, kad mažieji važinės miesto pakraščiuose, kur dabar kursuoja pustuščiai dideli autobusai. 

Konkursas bus skelbiamas septyneriems metams, su galimybe pratęsti sutartį dar trejiems metams. 

Konkursą naujajam vežėjui planuojama paskelbti iki kovo 10 dienos po konsultacijų su potencialiais konkurso dalyviais. 

Anot savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ vadovės Modestos Gusarovienės, konkursu jau domisi lenkų, čekų, olandų, Didžiosios Britanijos bendrovės. 

Konkurse bus reikalaujama, kad autobusai nebūtų senesni nei vienerių metų, juose būtų belaidis internetas, jie būtų pritaikyti neįgaliesiems, o vairuotojai specialiu mygtuku galėtų išsikviesti pagalbą. 

L.Kvedaravičius pabrėžė, kad renkantis vežėją daug dėmesio bus kreipiama ir tam, kada į gatves galės išvažiuoti pirmieji autobusai, savivaldybė tikisi, kad tai įvyks kuo greičiau. Vicemeras negalėjo pasakyti, koks konkurso biudžetas, jo teigimu, reikia laukti, ką pasiūlys bendrovės. 

Bilietų kaina nesikeis

M.Gusarovienė pabrėžė, kad bilietų kainai naujo žaidėjo atėjimas jokios įtakos neturės. 

„Dėl kainos gyventojams, ar privatus, ar municipalinis vežėjas, keleivis neturėtų skirti, jam bus pateikiama kaip viena viešojo transporto sistema, galios tos pačios kortelės, atsiskaitymo būdai“, – pabrėžė ji. 

Jos teigimu, be naujų autobusų dar šiais metais ketinama tvarkyti infrastruktūrą – šaligatvius, stoteles, priėjimus prie stotelių: „Pavasarį prasidės darbai, apie 100 stotelių reikia papildomai sutvarkyti.“

Pasak M.Gusarovienės, per metus sostinėje viešojo transporto priemonės nuvažiuoja 37 mln. kilometrų, planuojama, kad privataus vežėjo transporto priemonės per metus nuvažiuos 7 mln. kilometrų.

Kasdien po sostinę važinėja 320 autobusų. Į bendrą transporto sistemą įsiliejus naujiems, bus svarstoma, kurios transporto priemonės jau yra per senos važinėti.