Verslas

2016.02.29 20:11

Siriją pasiekė JT humanitarinės pagalbos siuntos

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.29 20:11

Jungtinės Tautos (JT) skelbia, kad pirmasis humanitarinis krovinys pasiekė vieną iš apsuptų Sirijos miestų po to, kai savaitgalį įsigaliojo paliaubos.

Dėl Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos pasiekto ugnies nutraukimo tarp vyriausybės ir opozicijos pajėgų, šią savaitę humanitarinė pagalba turėtų pasiekti 150 tūkstančių žmonių, o iki kovo mėnesio pabaigos pagalba turėtų gauti 1,7 milijono žmonių.

Pirmadienį Ženevoje susitiko speciali grupė, kuri buvo sukurta stebėti ugnies nutraukimo procesą Sirijoje, jei vadovauja Jungtinės Valstijos ir Rusija. Ši speciali grupė turi prižiūrėti humanitarinės pagalbos tiekimą ir išsiaiškinti, ar ugnies nutraukimo proceso laikomasi.

Ir Sirijos vyriausybės, ir opozicijos pajėgos teigia, kad nedidelių pažeidimų būta.

Užsitikrino finansavimą

Jungtinių Tautų maisto agentūra pirmadienį pranešė, kad „precedento neturintis“ atsakas į jos lėšų rinkimo kampaniją reiškia, kad agentūra gali visiškai atkurti pagalbą maisto produktais Sirijos pabėgėliams.

Iš skirtų lėšų – 675 mln. eurų – bus galima nuo kovo iki metų pabaigos teikti pagalbą maistu pabėgėliams Jordanijoje, Libane, Irake ir Egipte, pranešė Pasaulio maisto programa (WFP).

„Precedento neturintis (donorų) atsakas... padės išgelbėti labiausiai pažeidžiamų žmonių gyvybes Sirijoje ir regione“, – sakoma pranešime, kuriame taip pat priduriama, kad iš šių lėšų bus pagerinti maisto daviniai mokyklose ir suintensyvinta veikla, kuri „padės atkurti tikėjimą geresne ateitimi milijonams šios krizės paveiktų žmonių“.

Pasak WFP direktorės Ertharin Cousin, tai reiškia, kad „mes galime visiškai patenkinti pagrindinius būtiniausius pagalbos maistu poreikį 1,8 mln. pabėgėlių regione ir 4,5 mln. sirų pačioje šalyje, kuriems kas dieną reikia WFP pagalbos“.