Verslas

2020.12.05 11:28

Trukdo ir pandemija, ir šiltos žiemos: teks atsisakyti slidinėjimo atostogų, o centrai kalba apie užsidarymą

Jūratė Anilionytė, Monika Petrulienė2020.12.05 11:28

Žiemos sporto entuziastų maršrutus keičia pandemija, tačiau planų išvykti slidinėti svetur, kai kurie sako, neatsisakantys ir laukia švelnėjančių karantino sąlygų užsienio slidinėjimo kurortuose. Tuo metu Lietuvos slidinėjimo centrai jau galėtų veikti, tačiau laukia valdžios sprendimo – jei nebus leista atsidaryti, privatūs, sako, bankrutuosiantys.

Sveikatos ministerijos teigimu, jie galės veikti tik iš dalies.

Žinios. Patvirtintas didžiausias naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičius per parą – 2848 atvejai

Kauniečio Nerijaus Masiulio slidės kol kas garaže. Sako, anksčiau važiuodavęs slidinėti į Italiją, tačiau pandemija keičia planus.

Jis Laukia sniego Lietuvoje, bet dairosi, kur galėtų išvykti per atostogas.

„Už poros savaičių atsidaro Lenkijos kurortai kai kurie, Čekijos, Slovakijos taip pat. Socialiai atsakingi esame ir laikysimės visų reikalavimų, bet slidinėjimas tikrai yra didelė meilė, ieškosime progų išvykti“, – sako N. Masiulis.

Kol kas laukia ir slidinėjimo keliones organizuojančios kelionių agentūros, kurioms, jei ne pandemija, dabar būtų pats darbymetis.

Austrija paskelbė, kad keltuvai nuo gruodžio 24 dienos dirbs, tačiau viešbučiai, barai ir restoranai per atostogas bus uždaryti. Kelionių agentūros atstovai sako laukiantys žinių iš Vokietijos, Italijos ir Prancūzijos. Partneriai Prancūzijoje esą patikino, kad slidinėjimo centrai pradės veikti sausio viduryje.

„Šiuo metu yra vienas kitas kurortas Šveicarijoje, kuris jau veikia ir dirba Suomijos kurortai, tai, žodžiu, jei labai norėsis kam nors išvykti, tai vienokios ar kitokios galimybės, manau, atsiras, Kol kas laukiam visi Kalėdų ir žiūrim, kaip atrodys per Kalėdas Alpės. (...) Yra kitų šalių be Europos, bet ten situacija yra tokia pati iš tikrųjų“, – sako „Vilturo“ turizmo vadybininkė Natalija Duknauskienė.

Lietuvoje slidinėjimo centrai jau galėtų veikti ir norėtų kuo greičiau atsidaryti, tačiau laukia valdžios iššaiškinimų, ar gali dirbti.

„Žiemą čia žmonės slidinėja per atstumą, keltuvai pas mus nėra sėdimi. Lietuvoje yra bugeliniai keltuvai, vienam žmogui pritaikyti, tai gaunasi ar taip ar taip tie atstumai išsilaiko, per kasos langelius irgi po vieną žmogų prieina, kai kur net savitarnos kasos yra, tai tas kontaktas natūraliai minimalus yra“, – teigia Slidinėjimo centrų asociacijos direktorius Artūras Bielskus.

Laikinojo Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė sako, kad slidinėjimo centruose ar arenose gali vykti tik aukšto meistriškumo sportininkų pratybos bei individualios treniruotės su treneriu. Išimčių ar švelninimų neplanuojama.

Slidinėjimo centrų asociacijos vadovas sako, jei jiems nebus leista dirbti, privatūs centrai užsidarys. Esą per praėjusią šiltą žiemą jie negavo 2 milijonų eurų pajamų. Tuo metu Birštono savivaldybė slidinėjimo trasas nusprendė uždaryti, o įrangą išnuomojo.

„Eilę metų buvo labai prastos žiemos, neturėjom sniego, neturėjom šalčio, todėl ir kalnas jau nebeveikė, todėl mes galvojome, kaip tą kalną įveiklinti“, – sako Birštono vicemeras Vytas Kederys.

Pasak vicemero, įrangą išsinuomoję verslininkai planuoja įrengti visus metus veikiančią rogučių trasą. Jei pandemija nesutrukdys, galbūt kitais metais ji bus atidaryta.

Populiariausi