Verslas

2016.02.26 20:18

Rusija ir Turkija ketina aptarti vaisių importo draudimą

ELTA2016.02.26 20:18

Rusija ir Turkija per ateinančias 10 dienų ketina aptarti dėl aptikto nemažo kiekio neatitinkančių kokybės reikalavimų produktų paskelbtą draudimą importuoti kai kuriuos vaisius ir daržoves. Tokią nuomonę penktadienį išsakė Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos „Rosselchoznadzor“ vadovas Sergejus Dankvertas.

„Per ateinančias dešimt dienų pradėsime derybas su Turkijos tarnyba, vėliau priimsime sprendimą dėl draudimo“, – sakė S. Dankvertas. Pasak jo, darosi šilčiau, todėl vis labiau sudėtinga užtikrinti karantino sąlygas į Rusiją tiekiamoms daržovėms ir vaisiams.

Pareigūnas priminė, kad prieš kelerius metus Rusija jau buvo sustabdžiusi produkcijos iš Turkijos importą, nes ši nesugebėjo užtikrinti fitosanitarinio saugumo. „Dirbame šia kryptimi. Pradėsime derybas, o vėliau priimsime sprendimą“, – nurodė jis.

Rusijos vyriausybės sprendimu, nuo 2016 m. sausio 1 d. iš Turkijos į šalį uždrausta įvežti kai kuriuos vaisius ir daržoves, gėles, paukštieną ir druską. Taip pat draudžiami užsakomieji skrydžiai, atšauktas bevizis režimas. Rusijos įmonėms, išskyrus kai kurias, taikomas išimtis, draudžiama į darbą priimti Turkijos piliečius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt