Verslas

2016.02.26 09:38

Abejonės dėl OPEC noro bendradarbiauti turėjo įtakos naftos kainai

ELTA2016.02.26 09:38

Naftos kainos penktadienį smunka, nes investuotojai nėra įsitikinę, ar naftos gamintojams pavyks susitarti dėl bendrų veiksmų, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

„Brent“ nafta penktadienio rytinėje prekyboje atpigo 0,19 JAV dolerio, iki 35,10 dolerio už barelį, o šviesiosios JAV naftos WTI ateities sandorių kaina sumažėjo 0,05 JAV dolerio, iki 33,02 dolerio.

Ketvirtadienį naftos kainos pakilo, padidėjus benzino vartojimui JAV ir, pasak ANZ banko analitikų, „neslūgstant viltims, kad Naftą eksportuojančių šalių organizacijai (OPEC) pavyks susitarti dėl gavybos“. Tokią viltį pakurstė pranešimai apie kovo mėnesį numatomą Saudo Arabijos, Kataro, Venesuelos ir Rusijos susitikimą, per kurį šios šalys vėl svarstys galimybę įšaldyti gavybą ties sausio mėnesio lygmeniu. Tačiau vėliau rinkos dalyviai nusprendė, kad gavybos augimo pristabdymas neišvaduos rinkos nuo naftos pertekliaus.

„Gavybos apribojimas iki sausio mėnesio lygio ... niekaip nepadės sumažinti pertekliaus. Iš tiesų, atsižvelgus, į tai, kad nuo sausio Iranas laipsniškai grįžta į rinkas, perteklius tik didės“, – sakė vienas naftos rinkos atstovas.

Iranas tikisi per metus nuo sausio, kai buvo atšauktos sankcijos, padidinti naftos eksportą vienu milijonu barelių per parą. Per sankcijų galiojimo laikotarpį naftos eksportas iš Irano sumažėjo daugiau nei perpus.

Benzino vartojimas JAV vasario 19 dieną siekė 9,06 mln. barelių per parą, palyginti su 8,6 mln. sausio 22 dieną. Analitikai perspėja, kad pavasarį benzino vartojimas JAV ir Europoje paprastai mažėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt