Verslas

2016.02.26 08:39

Įmonių sandorių specialistai: greitai gali atsirasti pirmasis lietuviškas „vienaragis“

BNS2016.02.26 08:39

Lietuvoje pernai netrūko startuolių, pritraukusių įspūdingas investicijų sumas, tad įmonių sandorių specialistai svarsto, kad ne už kalnų ir Lietuva turės pirmąjį lietuvišką „vienaragį“ – į milijardinį verslą išaugusią pradedančiąją įmonę.

Lietuvos įmonių įsigijimų ir susijungimų srityje veikiančios advokatų kontoros „Tark Grunte Sutkiene“ partneris Marius Matonis „Verslo žinioms“ sakė, kad kol kas sunku prognozuoti, kada turėsime lietuvišką „vienaragį“, bet svarstyti, kas juo gali tapti, galima: „Jei tikėsime, kad ir lietuviškieji startuoliai gali išaugti iki „vienaragių“, pirmiausia akys krypsta į sulaukusius didžiausių investicijų, tokius, kaip „Vinted„ar „Trafi“. Žinoma, lietuviškuoju vienaragiu gali tapti ir visiškai naujas startuolis, atradęs tą visų taip ieškomą aukso gyslą“.

Lietuvių įkurta drabužių pirkimo – pardavimo ir mainų platforma „Vinted“ pernai pritraukė 25 mln. eurų investiciją iš dviejų rizikos kapitalo fondų bei vienos didžiausių Vokietijos žiniasklaidos bendrovių „Hubert Burda Media“ ir skaičiuojama, kad nuo 2013 metų bendra šio startuolio pritraukta investicijų suma jau pasiekė 50 mln. eurų, o kompanijos vertė viršija 130 mln. eurų. Lietuvių sukurta maršrutų planavimo programėlė „Trafi“ 2015 m. pritraukęs beveik 6 mln. eurų Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, „Octopus Investments Limited“, bendrovių „Practica Capital“ ir „BaltCap“ investicijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.