Verslas

2016.02.25 16:20

Kauno rajono savivaldybė finansiškai skatins daugiabučių atnaujinimą

LRT.lt2016.02.25 16:20

Kauno rajono savivaldybės tarybos ketvirtadienį priimtas sprendimas skirti 100 tūkst. eurų Daugiabučių namų ir jų aplinkos atnaujinimo, plėtros ir administravimo rėmimo fondui paskatins renovaciją, žemės sklypų suformavimą ir įteisinimą, įvažų ir aplinkos sutvarkymą, skelbiama pranešime spaudai.

Už šių lėšų skirstymą ir panaudojimą atsakinga fondo taryba buvo įsteigta praėjusių metų lapkritį.

Fondo lėšos pirmiausia skiriamos daugiabučių namų, kuriems statybos leidimas išduotas iki 1993 metų, savininkų bendrijoms. Taip pat daugiabučiams, kuriuos administruoja paskirti administratoriai bei gyventojams, veikiantiems pagal jungtinės veiklos sutartį.

Techniniams defektams, kurie kelia grėsmę namo ar jo konstrukcijų stabilumui ir (ar) žmonių saugumui, likviduoti, bendrojo naudojimo objektams remontuoti ir atnaujinti galės būti skiriama 50 proc. reikalingos sumos.

Taip pat pusė reikalingos sumos galės būti skiriama bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo ar modernizavimo projektų investiciniams planams parengti bei namo aplinkai gerinti – įvažoms, kiemų aplinkai sutvarkyti, takams, vaikų žaidimo, automobilių stovėjimo aikštelėms, apsaugos įrangai, apšvietimui, komunalinių atliekų konteinerių vietoms įrengti, žaliosioms erdvėms formuoti.

Daugiabučių namų savininkų bendrijų steigimosi išlaidoms padengti ir žemės sklypo prie daugiabučio namo formavimo dokumentams parengti ir įteisinti gali būti skiriama visa reikalinga suma.

Gauti paramą iš fondo lėšų galima ne dažniau kaip kartą per metus. Pirmenybė teikiama įteisinusiems žemės sklypą ir negavusiems paramos praėjusiais metais. Visais atvejais lėšos pirmiausiai skiriamos avarinės būklės namams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt