Verslas

2016.02.25 15:48

Energetikos ministerijoje – diskusijos dėl elektros rezervų ateities

ELTA 2016.02.25 15:48

Ketvirtadienį Energetikos ministerijoje įvyko diskusija dėl elektros rezervų ateities, kurios metu energijos gamintojų paprašyta pateikti informaciją apie disponuojamus elektros energijos gamybos įrenginius ir jų būklę.

Gavus ir įvertinus informaciją, bus patikrintos suinteresuotų įmonių techninės galimybės patikimai užtikrinti sisteminių paslaugų (tretinio rezervo) teikimą. Tuomet būtų apsispręsta dėl sisteminių paslaugų (tretinio rezervo) užsakymo tvarkos keitimo ir tam reikalingų teisės aktų pakeitimų.

Pasak energetikos viceministro Roko Baliukovo, ministerija rimtai svarsto galimybę rengti galios rezervų aukcionus, tačiau prieš tai norima susirinkti informaciją iš rinkos dalyvių, išklausyti jų pastabas ir įvertinti situaciją.

Susitikime Energetikos ministerijoje dalyvavo Pasaulio energetikos tarybos, „Lietuvos energijos gamybos“, Vilniaus šilumos tinklų, „Kauno termofikacijos elektrinės“, „Panevėžio energijos“, šilumos tiekėjų, „Achemos“, „Orlen Lietuva“ elektrinės, „Lifosos“ ir kitų įmonių atstovai.