Verslas

2020.12.02 11:09

Jonavos rajono fermose koronavirusas pasiglemžė 2,5 tūkst. audinių

atnaujinta 13.55
Sniegė Balčiūnaitė, BNS2020.12.02 11:09

Jonavos rajono Vilkijos ūkio ir jo valdomo kito audinių ūkio „Danmink“ fermose koronavirusas pasiglemžė jau 2,5 tūkst. audinių, pranešė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovas.

„Šiai dienai yra nugaišusių ir įtariant užsikrėtimus nugaišintų beveik 2,5 tūkst. audinių. Tai (audinių migdymas – BNS) daroma, kad sumažintų viruso išskyrimą kitoms audinėms“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete sakė tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Pasak jo, šiuose ūkiuose ketinama kailiams užmigdyti po 4,5 tūkst. žvėrelių kasdien, o iš viso tam leista panaudoti apie 30 tūkst. žvėrelių. Spendimai, ar jų kailis tinkamas apdirbti, būtų priimami vėliau.

Vilkijos ūkio ir jo valdomo kito audinių ūkio „Danmink“ fermose buvo auginama apie 59 tūkst. audinių. Fermose dirba 18 žmonių.

Vilkijos ūkio vadovas: koronavirusas gali plisti ir kitose audinių fermose

Jonavos rajono Vilkijos ūkio ir jo valdomo kito audinių ūkio „Danmink“ fermose koronavirusas pasiglemžė jau 2,5 tūkst. audinių, pranešė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovas.

„Tikimybė, kad kažkur kitur atsiras židinys, su laiku didėja, nes daug žmonių serga koronavirusu“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete sakė Česlovas Tallat-Kelpša.

Vilkijos ūkio ir jo valdomo kito audinių ūkio „Danmink“ fermose praėjusią savaitę nustatytas koronavirusas.

„Čia klausimas, ne ar ateis (koronavirusas į audinių fermas – BNS), o kada. Testavimas (darbuotojų – BNS) svarbiausias dalykas, o dabar pasigendame, kad jį būtų galima atlikti greitai. (...) Mes ir tą ligą gavome iš dalies, kad Lietuva labai menkai testuoja. Dabar patys perkame reagentus, tariamės su medikais, kad jie atvyktų į ūkį ir tikrintų mūsų žmones“, – kalbėjo jis.

Č. Tallat-Kelpša pranešė, kad per pastarąją parą testas parodė, kad vienas žmogus iš Vilkijos ūkio „įtartinas“, tačiau jis audinių fermose nedirbo.

„Negalime jo greitai patikrinti, turi užsiregistruoti, nežinau, kada jį patikrins, kada gaus atsakymą. Tas testavimas įtartinu atveju turėtų būti greitesnis, negali beveik savaitę laukti, kol sužinosi, ar žmogus serga, ar ne“, – komitete kalbėjo Č. Tallat-Kelpša.

„Jis atvažiavo iš kito ūkio mums padėti, bet prieš įsileisdami nutarėm patikrinti. Taip ir išlindo. Gal nepasitvirtins. Bet jis ir nedirbo prie audinių. Nei pas mus nespėjo, nei aname ūkyje“, – vėliau BNS aiškino Č. Tallat-Kelpša.

Anot jo, visi darbuotojai tikrinami greitaisiais testais.

Šiuo metu daugiau koronaviruso židinių Lietuvos kailinių žvėrelių ūkiuose nėra.

Šalyje veikia 70 audinių auginimo ūkių, juose užauginama apie 1,6 mln. žvėrelių. 40-yje ūkių laikoma mažiau negu 10 tūkst. audinių. Fermose dirba apie 1 tūkst. žmonių.