Verslas

2016.02.25 20:04

Premjeras: užstato sistema ugdys visuomenės sąmoningumą

ELTA2016.02.25 20:04

Ketvirtadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo Pakuočių skaičiavimo centro atidarymo ceremonijoje. Tai vienas moderniausių tokių centrų Europoje, kur kasdien bus atvežama milijonai pakuočių, jos skaičiuojamos, rūšiuojamos, presuojamos ir paruošiamos perdirbimui.

„Naujosios užstato sistemos dėka galime drąsiai lygiuotis į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalis. Tačiau svarbiausia, kad siekiame ne tik formaliai įgyvendinti aplinkosauginius tikslus, bet ir patys norime gyventi švaresnėje ir gražesnėje Lietuvoje“, – atidarymo renginyje kalbėjo premjeras ir pažymėjo, kad šis privataus kapitalo lėšomis įrengtas modernus skaičiavimo centras – puikus pavyzdys, parodantis atsakingą verslo požiūrį į aplinkos taršos problemas.

„Matome sektiną pavyzdį, kaip verslas, taikydamas naujausias technologijas, prisideda prie Lietuvos aplinkosaugos ir kuria naujas darbo vietas. Be beveik 100 įkurtų darbo vietų šiame centre, per visą Lietuvą, ypač prekybos sektoriuje, atsiras iš viso apie 1000 naujų“, – teigė ministras pirmininkas.

„Neabejoju, kad jau įsibėgėjanti užstato sistema ugdys visuomenės sąmoningumą, padės mažinti aplinkos taršą, duos apčiuopiamą naudą visai valstybei ir kiekvienam jos piliečiui“, – teigė Vyriausybės vadovas.

„Sveikinu visus, prisidėjusius įgyvendinant gamtai draugišką, „žaliąjį“ pakuočių perdirbimo projektą. Noriu paraginti Lietuvos žmones naudotis užstato sistema. Tikiu, kad šūkį „Grąžinti verta!“ išgirs ir palaikys visa Lietuva“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

UAB „Užstato sistemos administratoriaus“ investicijos į Pakuočių skaičiavimo centrą siekė 7 mln. eurų. Planuojama, kad šiame centre per dieną bus suskaičiuojama ir paruošiama perdirbti 2 mln. pakuočių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.