Verslas

2020.12.01 20:44

Britanija žengė kitu keliu – prieš Kalėdas parduotuvės galės dirbti visą parą

LRT.lt2020.12.01 20:44

Parduotuvėms Anglijoje prieš Kalėdas ir po jų bus leista dirbti 24 valandas, rašo BBC.

Tikimasi, kad naujos taisyklės ne tik paskatins verslą, bet apsipirkimą pavers „malonesniu ir saugesniu“.

„Niekam iš mūsų, įtariu, nepatinka judėti tarp minios ir tai nė vienam nepatiks, kai socialinis atstumas yra toks svarbus norint kontroliuoti virusą“, – rašė JK Būsto, bendruomenės ir vietos valdžios sekretorius Robertas Jenrickas.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje buvo svarstoma riboti prekybos centrų darbo laiką arba darbą savaitgaliais.

„Tikrai nieko blogo neatsitiktų, jei savaitgaliais didieji prekybos centrai neveiktų. Visuomenė išgyventų, rastų būdą ir progą nusipirkti kitu laiku tai, ko jiems reikia. Aišku, nekalbame apie maisto prekių parduotuves, kurias reikėtų palikti veikti, juolab, kad artėjant šventiniam laikotarpiui žmonės ten rinksis, eis“, – tuomet kalbėjo laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tačiau kol kas prekybos darbų laiko riboti nebus siūloma. A. Veryga nurodė pastebėjęs, kad verslai ėmė atsakingiau prižiūrėti klientų srautus. Tiesa, tai daro ne visi.

„Kai kuriuose (prekybos centruose – LRT.lt) tikrai elgiamasi atsakingai, stengiamasi valdyti atvykstančiųjų srautus, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikštelėse, bet tikrai taip nėra visur, todėl viena iš priemonių yra nekviesti žmonių į išpardavimus“, – akcentavo A. Veryga.

A. Veryga nurodė, kad dėl neraminančios COVID-19 situacijos šalyje bus siūloma drausti reklamuoti akcijas ir išpardavimus.

„Girdime reklamas, kvietimus su konkrečiomis nuolaidomis konkrečiose parduotuvėse ir tik reklamos pabaigoje pasakoma, jog galima apsipirkti ir el. parduotuvėje. Žmonėms reklamuojamos nuolaidos tikrai nepadeda valdyti situacijos prekybos centruose“, – teigia jis.