Verslas

2016.02.25 11:28

Apklausa: sausį buvo taupoma ir atsisakoma pramogų

ELTA2016.02.25 11:28

Sausio mėnesį, praėjus didžiosioms metų šventėms, finansinių sunkumų patyrė daugelis tautiečių. Tad siekiant suvaldyti savo asmenines išlaidas buvo taupoma, o prireikus pinigų – dažniausiai skolintasi iš artimųjų ar draugų. Tokias finansų valdymo tendencijas atskleidžia „Provident Finansai“ klientų apklausa.

Apklausos duomenimis, matyti, kad visgi kiek daugiau moterų (82 proc.) nei vyrų (73 proc.) patyrė finansinių sunkumų. Tačiau tiek vieni, tiek kiti, siekdami suvaldyti savo biudžetą, elgėsi panašiai – pirko tik pirmo būtinumo prekes, taupė kur tik galėdami, sumažino išlaidas pramogoms ir dažniau gaminosi maistą namuose. Kaip mažiausiai populiarų asmeninių finansų valdymo būdą respondentai nurodė išlaidų maisto produktams sumažinimą (beveik 7 proc.).

Dalyvavusiųjų apklausoje taip pat buvo teirautasi apie jų elgseną pritrūkus pinigų sausio mėnesį. Paaiškėjo, kad tokiu atveju pirmiausia skolinasi iš draugų ar artimųjų. Taip atsakė beveik pusė respondentų. Beje, moterys šį atsakymo variantą rinkosi kiek dažniau. Tuo tarpu vyrai dažniau nei moterys nurodė, kad iškilus finansiniams sunkumams ima vartojamąją paskolą. Šį atsakymo variantą pažymėjo beveik 30 proc. vyrų ir beveik 20 proc. moterų. Maždaug penktadalis ir vyrų, ir moterų nurodė, kad iškilus finansiniams sunkumams sausį pasinaudotų turimomis santaupomis.

Anot „Provident Finansai“ marketingo vadovės Dovilės Krinickienės, tai, kad daliai tautiečių sausis buvo finansiškai sudėtingas laikotarpis, rodo ir vidiniai kompanijos duomenys.

„Sausio mėnesį užklausų dėl galimybės gauti paskolą sulaukėme mažiau nei gruodį, tačiau pokytis nėra ryškus. Ženklesnius pasikeitimus klientų elgsenoje stebime analizuodami vidutinės išduodamos paskolos sumą – šiemet sausį ji yra ketvirtadaliu mažesnė, lyginant su sausio mėnesiu pernai. Galima daryti prielaidą, jog tokius pokyčius lemia augantis pragyvenimo lygis šalyje bei galbūt atsakingesnis žmonių požiūris į skolinimąsi“, – sako D. Krinickienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.