Verslas

2016.02.25 09:29

Prancūzija iš „Google“ reikalauja 1,6 mlrd. eurų nesumokėtų mokesčių

BNS2016.02.25 09:29

Prancūzijos valdžia pareikalavo, kad JAV interneto milžinė „Google“ sumokėtų 1,6 mlrd. eurų (1,7 mlrd. JAV dolerių) nesumokėtų mokesčių.

Pasak apie tai informuotų agentūros AFP šaltinių, „kalbant apie Prancūziją, įmonės mokėtina mokesčių suma pakoreguota 1,6 mlrd. eurų“. Prancūzijos finansų ministerija AFP pareiškė, kad suma, kurią „Google“ turi sumokėti, dėl konfidencialumo nuostatų negali būti atskleista.

„Google“ yra viena iš keleto tarptautinių korporacijų, Europoje sulaukusių kritikos dėl itin mažų mokesčių mokėjimo perkeliant įplaukas iš vienos šalies į kitą ir tam dažnai naudojant sudėtingas finansines schemas.

Priešingai negu Didžioji Britanija, kuri iš „Google“ pareikalavo 130 mln. svarų (185 mln. JAV dolerių, 170 mln. eurų) ir sulaukė parlamento kritikos dėl „neproporcingai mažos“ sumos, Prancūzija atsisakė derėtis dėl nesumokėtų mokesčių sumos, kurios bus reikalaujama.

Italijos finansinei policijai atlikus tyrimą, Roma taip pat pareikalavo, kad „Google“ sumokėtų daugiau kaip 200 mln. eurų nesumokėtų mokesčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt