Verslas

2016.02.25 09:16

TVF: neaiški D. Britanijos situacija smukdo augimo prognozes

ELTA2016.02.25 09:16

Neaiški Didžiosios Britanijos ateitis Europos Sąjungoje grasina neigiamai paveikti šalies ekonomikos augimo prognozes, nurodo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pareigūnai. Apie tai praneša „EUbusiness“.

Britanijos ekonomika šiais ir ateinančiais metais turėtų augti 2,2 proc. – toks oficialusis BVP augimas buvo registruotas pernai metais, nurodo TVF pareigūnai. Tiesa, specialistai įspėja, kad „artėjant referendumui dėl narystės Europos Sąjungoje jo rezultatų keliama nežinomybė smukdo augimo prognozes“ kartu su nemažai kitų veiksnių, pavyzdžiui, „potencialiomis grėsmėmis pasauliniam augimui ir aktyvų kainomis“.

Britanija ruošiasi birželio 23 d. vyksiančiam referendumui, o šalies premjeras Davidas Cameronas jau įspėjo, kad šalies pasitraukimas iš ES sukels grėsmę ekonominiam ir nacionaliniam saugumui. Savo ruožtu Londono meras Borisas Johnsonas palaiko pasitraukimo galimybes.

„Sunku įvertinti, kaip sprendimas palikti ES paveiks ekonomiką, nes sąlygos, kuriomis pasilikti sutinkama, vis dar derinamos, be to, nežinoma, kokie būtų regionų tarpusavio santykiai pasitraukus iš ES, – teigiama naujausioje TVF prognozėje Britanijai. – Tiesa, analitikai reiškia nerimą, neva pasitraukimas galėtų sukelti nežinomybės laikotarpį, smukdysiantį investicijas“.

Dar antradienį bendrame laiške publikuota maždaug 200 britų bendrovių vadovų nuomonė parodė: šalies pasitraukimas iš ES atbaidytų investicijas į Jungtinę Karalystę, sukeltų grėsmę darbo vietoms. Svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu dar trečiadienį smuko žemiausiai per septynerius metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.