Verslas

2016.02.25 00:03

Vilniaus politikai nepritaria krematoriumo sostinės centre statyboms

BNS2016.02.25 00:03

Vilniaus taryba nepritarė krematoriumo Vilniaus centre statyboms.

Taryba tokį savivaldybės komisijos siūlymą palaimino bendru sutarimu.

Meras Remigijus Šimašius tikino, kad tarybos sprendimas užkirs kelią statyboms.

„Pagal tai, kaip aš matau situaciją, tai taip, užkirstų (...) Yra pasakymas, kad toje vietoje neturi būti krematoriumo ir pagal teisinius temos dalykus matau, kad yra taškas šioje istorijoje“, – žurnalistams prieš posėdį trečiadienį sakė jis.

Meras sako, kad krematoriumą siekusi statyti bendrovė „Ritualas“ informavo nutraukianti poveikio aplinkai vertinimo procedūras bei prašė tarybos išimti klausimą.

Protestuodami prieš verslininkų planus statyti krematoriumą trečiadienį prie savivaldybės susirinko keliolika Antakalnio bendruomenės atstovų – gedulingos pučiamųjų muzikos fone jie ragino tarybos narius užkirsti kelią krematoriumui. Be kitų argumentų, jie tikino nenorintys papildomos taršos kaimynystėje.

Vis dėlto meras pripažino iš nuogirdų žinantis, kad yra ir daugiau potencialių verslininkų statyti krematoriumą, bet tikino neatsimenantis įmonių pavadinimų.

„Iš, sakykime, nuogirdų ar tokių pasakymų praeinant žinau, kad ir daugiau tokių yra, kurie norėtų. Žiūrint, kad vilniečiams yra aktualu – trys ketvirtadaliai sakė, kad yra tas poreikis. Tai man atrodo, kad vienaip ar kitaip tas krematoriumas ar Vilniuje, ar aplink Vilnių turėtų atsirasti“, – sakė jis.

„Ne tik neatsimenu, bet galbūt net nežinau“, – tikino R. Šimašius, BNS perklaustas, kokios įmonės be „Ritualo“ siekia Vilniuje statyti krematoriumą.

Vicemeras Linas Kvedaravičius žurnalistams tikino, kad krematoriumo vietą turės pasiūlyti verslas ir kad jis, atsižvelgiant į savivaldybės vykdytą gyventojų apklausą, turėtų atsirasti už Vilniaus ribų.

Komisijos, parengusios šį projektą, vadovas Vidas Urbonavičius dar antradienį pareiškė manantis, kad administracija patiria suinteresuotų verslo grupių spaudimą. Anot jo, mero bendrapartiečio liberalo L.Kvedaravičiaus pavedimu administracijos atstovai siūlė jo vadovaujamai komisijai svarstyti galimybę statyti krematoriumą ir kitoje vietoje – Vilniaus savivaldybės valdomo Liepynės kapinių sklypo greta Žirnių gatvės dalyje. Pats L.Kvedaravičius neigė, kad toks siūlymas buvo.

„Teigti, ar kažkokiems partneriams yra daroma, ar nėra daroma (įtaka), negaliu. Bet aš matau savivaldybės administracijos veiksmus – jų pačių reikėtų klausti, ar politinė valdžia juos spaudžia, ar verslininkai įtakoja. Natūralu – bet kuris verslas, norėdamas kažką gauti iš savivaldybės, daro tą spaudimą, kuris nėra neteisėtas ar koks kitoks. Bet šiuo atveju mirga vicemero pavardė. Sakyčiau, kad pritrūko politinės patirties, kad verslo žaidimuose nedalyvautų ir neįsiveltų į juos“, – sakė V.Urbonavičius.

Krematoriumą savo valdomose patalpose Olandų gatvėje siekė statyti bendrovė „Ritualas“.