Verslas

2016.02.23 20:19

55 šalyse iš prekybos atšaukiami šokoladukai „Mars“ bei „Snickers“

Jungtinėse Valstijose įsikūrusi šokoladukų „Mars“ bei „Snickers“ gamintoja pranešė atšaukianti savo produkciją Vokietijos ir dar 54 šalyse, skelbia BBC. Tokio žingsnio buvo imtasi dėl šokoladukuose aptikto plastiko, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Šokoladukai iš prekybos atšaukiami, nes juose aptikta plastiko.

„Mars Chocolate“ savanoriškai atšaukia (...) prekes. Norime, kad pirkėjai nevartotų netinkamos produkcijos“, – cituoja agentūra oficialų bendrovės pranešimą.

Atšaukiami saldainiai „Mars“, „Snickers“, „Milky Way Minis“ bei „Milky Way Miniatures“, taip pat kai kurie saldainių rinkiniai „Celebrations“.

Produkcijos galiojimo laikas siekia nuo 2016 metų birželio 19 d. iki 2017 metų sausio 8 dienos.

JAV bendrovės atstovai tiksliai neįvardijo, kiek tiksliai šokoladinių batonėlių netinkami vartoti, tačiau vien bendrovės padalinyje Vokietijoje per dieną jų pagaminama apie 10 milijonų.

„Mars“ atstovai taip pat negalėjo pasakyti, ar antradienį priimtas sprendimas yra didžiausio masto per visą gamintojo istoriją.

Atšaukiamoje partijoje buvo ir Lietuvai skirtos produkcijos

JAV gamintojos „Mars“ atšaukiami šokoladiniai batonėliai Lietuvos prekybos tinklų nepasiekė.

Bendrovės korporacinių reikalų vadovas Baltijos šalims Mindaugas Rupšys teigia, kad atšaukiamoje partijoje buvo ir Lietuvai skirtos produkcijos, tačiau batonėliai iš šios partijos dar nėra pakliuvę į Lietuvos parduotuves.

„Produkcija yra sandėlyje“, – sakė jis.

„Kokybė ir maisto saugumas išlieka svarbiausiu „Mars“ prioritetu, todėl siekdami apsidrausti net nuo menkiausios rizikos sukelti nepatogumų klientams, „Mars“ nusprendė atšaukti visą Nyderlandų gamykloje pagamintą batonėlių „Mars“, „Snickers“ ir „Milky Way“ partiją“, – taip pat teigia M. Rupšys.

Pradėtas skubus patikrinimas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Daiva Švelnienė teigia kad „Mars“ kompanijos atstovai Lietuvoje tarnybą patikino, kad atšaukiama partija Lietuvos rinkoje nėra išplatinta, tačiau dėl susidariusios situacijos pradėtas skubus patikrinimas.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba oficialaus pranešimo iš Europos Komisijos apie atšaukiamą kompanijos „Mars“ produkciją nėra gavusi. Kompanijos atstovai Lietuvoje informavo, kad visa su galimais nesklandumais susijusi partija Lietuvos rinkoje neišplatinta ir saugoma distributoriaus sandėliuose“, – teigė D. Švelnienė.

Apie patikrinimo rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vartotojus žada informuoti nedelsiant.