Verslas

2016.02.23 16:48

Ministras: Prancūzija susirūpinusi dėl „Veolia“ investicijų Vilniuje

BNS2016.02.23 16:48

Prancūzijos vyriausybė atidžiai stebi ginčą dėl įmonės „Veolia“ investicijų Vilniuje ir tikisi, kad jį pavyks išspręsti taikiai, antradienį pareiškė Lietuvoje viešintis Prancūzijos Europos reikalų ministras Harlemas Desiras.

Prancūzijos vyriausybės narys sakė susidariusią situaciją pirmadienio vakarą aptaręs susitikime su Lietuvos energetikos ministru Roku Masiuliu.

„Be abejo, mes esame susirūpinę, nes tai Prancūzijos kompanija, nors mes kaip valstybė ir nesame šios bylos šalis“, – žurnalistams Prancūzijos ambasadoje Vilniuje antradienį sakė ministras, atsakydamas į BNS klausimą.

„Šiuo metu tęsiasi teisinės procedūros, į kurias valstybė nėra tiesiogiai įsitraukusi, bet mes labai atidžiai stebime ir tikimės, kad bus pasiektas susitarimas. Manau, kad tai geriausiai atitiktų visų interesus“, – teigė jis.

Prancūzijos energetikos, vandens tiekimo ir atliekų tvarkymo grupė „Veolia“ Vašingtone veikiančiam Tarptautiniam investicinių ginčų arbitražui (ICSID) sausio pabaigoje pateikė daugiau nei 100 mln. eurų vertės ieškinį prieš Lietuvą.

„Veolia“ teigia, kad jos valdomos antrinės įmonės „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ patyrė nuostolių dėl nesąžiningų ir diskriminuojančių teisės aktų pakeitimų ir veiklos reguliavimo sprendimų.