Verslas

2016.02.23 16:03

Britanijos verslo lyderiai ragina šalį likti ES nare

BNS2016.02.23 16:03

Beveik 200 Jungtinės Karalystės verslo lyderių antradienį paragino Britaniją likti Europos Sąjungos nare, perspėdami dėl pavojaus investicijoms ir darbo vietoms, kuris iškiltų, jeigu šalis per birželį vyksiantį nacionalinį plebiscitą pasisakys už pasitraukimą iš 28 valstybių bloko.

Atvirame laiške, kurį paskelbė dienraštis „The Times“, jie pažymi, kad verslui „reikalinga nevaržoma prieiga“ prie Europos rinkų, kad šalies ekonomika toliau augtų ir nenutrūktų investicijų srautas.

„Esame įsitikinę, kad pasitraukimas iš ES atbaidytų investicijas, sukeltų grėsmę darbo vietoms ir pavojų ekonomikai, – rašoma laiške. – Britanija bus stipresnė, saugesnė ir geriau gyvens, likdama ES nare.“

Tarp pasirašiusiųjų šį laišką yra daugiau negu trečdalio didžiųjų verslo įmonių vadovai, tarp jų naftos milžinės BP vadovas Bobas Dudley, „Royal Dutch Shell“ vadovas Benas van Beurdenas ir prabangos prekių gamintojos „Burberry“ vadovas Christopheris Bailey.

Tarp signatarų taip pat yra didžiausių šalies oro uostų – Hitrou ir Getviko – vadovai.

Vis dėlto pasirašiusiųjų sąraše nėra kai kurių žinomų vardų, tokių kaip mažmeninės prekybos tinklo „Tesco“ ir banko „Barclays“ vadovai.

Šis laiškas buvo parengtas su premjero Davido Camerono biuro parama.

Visuomeninės kampanijos „Balsuok už pasitraukimą“ (Vote Leave) vykdomasis direktorius Matthew Elliottas savo ruožtu pareiškė, kad šis laiškas yra dar vienas įrodymas, jog „D. Camerono biure, regis, plinta panika“.

„Vienintelis būdas susigrąžinti savo ekonomikos kontrolę (ir) padėti klestėti Britanijos verslui – balsuoti už pasitraukimą“, – pabrėžė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.