Naujienų srautas

Verslas2016.02.23 09:39

Naftos kainos vėl patraukė žemyn

15min.lt 2016.02.23 09:39

Investuotojams ir toliau abejojant, kad didžiausių naftos gamintojų derybose dėl gavybos lygio įšaldymo pavyks pasiekti susitarimą, naftos kainos antradienio ryte vėl patraukė žemyn.

Pirmadienį WTI rūšies naftos kainos vėl perkopė 30 JAV dolerių už barelį kartelę, o „Brent“ rūšies naftos kainos įsitvirtino virš 34 JAV dolerių už barelį žymos. Pasak analitikų, tai visų pirma paskatino viltys, kad po naftą išgaunančių šalių pokalbių visgi bus imtasi konkrečių veiksmų rinkai stabilizuoti.

Tačiau antradienio ryte WTI kainos balandžio sandoriams smuko 0,41 JAV dolerio, arba 1,23 proc., iki 32,98 JAV dolerio už barelį, o „Brent“ kainos balandžio sandoriams sumenko 0,43 JAV dolerio, arba 1,24 proc., iki 34,26 JAV dolerio už barelį.

Pasak analitikų, „vakarykštį padidėjimą visų pirma galėjo paskatinti Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) pastangos įtikinti rinką, kad OPEC ir karteliui nepriklausantys gamintojai imsis veiksmų“.

Skurdesni OPEC nariai, kaip antai Nigerija ir Ekvadoras, jau kurį laiką ragina sumažinti gavybą juodojo aukso kainoms stabilizuoti.

Tačiau turtingesni kartelio nariai, visų pirma Persijos įlankos šalys, atsisako nusileisti, nes yra labiau linkę apsaugoti savo rinkos dalį nuo konkurentų, kaip antai JAV skalūnų naftos gamintojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi