Verslas

2016.02.23 07:52

Teismas išsiaiškino, ar galima riboti darbą konkuruojančioje įmonėje

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.02.23 07:52

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išaiškino, kad darbdavys negali uždrausti darbuotojui dirbti konkuruojančioje įmonėje. Tokiu draudimu būtų ribojama konstitucinė asmens teisė laisvai pasirinkti darbą. Jeigu darbdavys norėtų apriboti darbuotoją, turėtų būti nustatoma atskira nuo atlyginimo kompensacija.

Teisininkai sako, kad bendrovės dažnai darbo sutartyse ar įmonės tvarkoje nustato draudimus tuo pačiu metu dirbti konkuruojančioje įmonėje. Tačiau Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimas reiškia, kad darbuotojas gali nesilaikyti tokių įsipareigojimų. Jam atsakomybė už tokį veiksmą negrės, jeigu darbdavys nemokės papildomos kompensacijos, o pats dirbs savo laisvalaikiu.

Lietuvos darbdavių konfederacija aiškina, kad reikėtų apibrėžti konkrečias pareigas ir specialybes, kurių atstovai gali vienu metu dirbti dvejose bendrovėse. Taip būtų apsisaugota nuo klientų perviliojimo ir jautrios informacijos skleidimo.

Darbdavių gynėjai tvirtina, kad mokėti kompensacijas – jau įsisenėjusi praktika. Tuo metu teisininkai pažymi, kad darbdaviai yra linkę atleisti tuos, kurie uždarbiauja papildomai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt