Verslas

2016.02.22 19:03

Pavasarį pasirodys naujas konkurentas Lietuvos paštui

Didėja konkurencija pašto siuntų rinkoje. Balandžio mėnesį rinkoje pasirodys dar vienas dalyvis. Nors rinkos senbuviai tikina, kad vietos veiklai užteks visiems, vis dėlto pripažįsta, kad iš konkurencijos turėtų laimėti vartotojai, už pašto siuntas ateityje galbūt mokėsiantys mažiau.

Iki šiol logistikos srityje dirbusi bendrovė „Itella“ balandį žada vartotojams pasiūlyti galimybę pristatyti jų siuntas. Tiesa, kol kas tą žada daryti per mažmeninės prekybos tinklą „Aibė“ ir „Topo centrą“, o vėliau pasiūlyti ir paštomatus.

„Siuntų rinkoje iš tiesų yra labai stiprios, profesionalios kompanijos su tikrai geromis investicijomis į internetinius ir IT sprendimus, ir čia mes galime konkuruoti savo produktais bei paslaugomis“, – teigia UAB „Itella Logistics“ generalinė direktorė Rasma Saulė.

Rinkos naujokai pripažįsta, kad lengva nebus, tačiau esą bus remiamasi darbo patirtimi Latvijoje ir Estijoje, taip pat patronuojančiosios bendrovės sėkme Suomijoje. Veikla bus pradėta su beveik puse tūkstančio pristatymo vietų.

Rinkos senbuviai lengvo gyvenimo nežada, o kai kurie jų abejoja būsimo konkurento sėkme, mat esą ten, kur žadama dirbti, nėra tokio didelio pašto siuntų pristatymo poreikio, o ir klientai ne visada nori atsiimti siuntą tik tada, kai dirba siuntą pristatanti vieta, todėl spėjama, kad naujokas bus konkurentas Lietuvos paštui. Kartu neatmetama, kad iš konkurencijos gali laimėti vartotojai.

Nors pašto siuntų pristatytojai neslepia visas viltis dedantys į augančią elektroninę prekybą, kuri kasmet ūgteli dešimtimis procentų, kartu pripažįstama, kad naujų pirkėjų skaičius auga labai lėtai, o perka dažniausia tie patys, tik šiek tiek daugiau prekių.

Rinkoje šiuo metu dirba per 60 pašto ir siuntų paslaugas teikiančių bendrovių.