Verslas

2020.11.26 20:42

Karantino reikalavimai Europoje vienus verslininkus veda prie protestų, kiti skundžiasi diskriminacija

Tadas Paškevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.26 20:42

Antrieji karantinai Europoje vėl privertė verslą susidurti su skirtingais išbandymais. Vieni veiklos išvis negali vykdyti, kiti prarado klientus, treti tikisi, kad kalėdiniu laikotarpiu galės dirbti. Ketvirtadienį duris užveria barai, restoranai ir kino teatrai Liuksemburge, penktadienį panašių priemonių imsis ir Bulgarija. Karantiną trečiadienį pratęsė ir Vokietija, o Prancūzija priemones švelnina.

Vietinės futbolo komandos marškinėlius vilkinti panda Frankfurto gatvėmis eina į restoraną. Čia jos laukia šimtai draugių – kitų pandų. Tai restorano protestas prieš antrąjį karantiną Vokietijoje. Jis nuo lapkričio privertė užsidaryti visus restoranus ir barus.

Žinios. Per parą – 2104 COVID-19 atvejai: 10 mirčių Vilniaus apskrityje, 121 žmogus gydomas reanimacijoje

„Tai tylus protestas. Šviesos įjungtos visą parą ir taip bus, kol karantinas tęsis, o mūsų galimi svečiai stebės šį vaizdą iš gatvės ir mėgausis“, – nurodo restorano vadovas Giuseppe Fichera.

Antrasis karantinas visoje Europoje atnaujino diskusijas apie kai kurių verslų diskriminaciją. Kol vieni, pavyzdžiui maisto parduotuvės, dirbti gali, kiti – arba priversti užsidaryti, arba kenčia nuo mažos paklausos. Madrido gatves užkimšę taksistai, piktinasi, kad dėl pandemijos net kelis kartus sumažėjo iškvietimų, tačiau tinkamos pagalbos iš valdžios jie nesulaukė.

„Turime gausybę reikalavimų vietos valdžiai. Jie buvo atmesti, nors pavėžėjimo sektorius – precedento neturinčioje krizėje. Paklausa kritusi 80-čia procentų, o valdžia nesiėmė jokių veiksmų padėti“, – kritiką žeria Santiago taksistas.

Prancūzijoje dalis verslininkų džiūgauja, dalis piktinasi. Restoranai, barai ir sporto salės lieka uždaryti, tačiau parduotuvėms leista dirbti nuo savaitgalio. Pavyzdžiui, žaislų parduotuvėms dirbti prieš Kalėdas – itin svarbu.

„Žaisių parduotuvės labai sezoninės. 50 procentų metinių pardavimų būna lapkritį ir gruodį, todėl atnaujinti veiklą mums be galo svarbu“, – pabrėžia žaislų parduotuvių tinklo atstovas Franckas Mathais.

Nors naujienos apie vieną po kitos atsirandančias veiksmingas vakcinas teikia vilties, kad 2021-ieji jau gali būti lengvesni, šiuos metu verslas prisimins dar ilgai.

Populiariausi