Verslas

2016.02.22 09:24

Lietuvoje lankysis eurokomisaras M. Šefčovičius

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.02.22 09:24

Į Lietuvą atvykstantis Europos Komisijos vicepirmininkas su šalies vadovais aptars naujus Komisijos siūlymus, kaip stiprinti energetikos sąjungą. Marošas Šefčovičius taip pat kalbės apie Lietuvos įgyvendintus energetikos projektus, lankysis Suskystintųjų gamtinių dujų terminale Klaipėdoje. 

Prieš vizitą Vilniuje, M. Šefčovičius gyrė „NordBalt“, „LitPolLink“ ir Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektus, kurie, anot komisaro, pagerino ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono energetinį saugumą. Su Lietuvos vadovais Vilniuje jis ketina aptarti naująjį Europos komisijos siūlymą – praėjusią savaitę paskelbtą vadinamąjį „Žiemos paketą“.

Jis suskirsto Europos Sąjungą į devynias zonas, kuriose bus teikiama tarpusavio pagalba energijos tiekimo sutrikimų atvejais. Lietuva atsidūrė vienoje zonoje su Latvija, Estija ir Suomija. Krizės atveju būtent per Klaipėdos terminalą dujomis būtų aprūpinamos kitos zonos narės.

Susitikimuose Vilniuje eurokomisaras taip pat aptars Baltijos šalių elektros sinchronizaciją su kontinentine Europa bei prieštaringai vertinamų atominių elektrinių statybą Bendrijos pasienyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.