Verslas

2020.11.25 16:34

Šiaulių oro uosto atnaujinimui skiriama 4,72 mln. eurų

LRT.lt2020.11.25 16:34

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas investicijoms, modernizuojama Šiaulių oro uosto infrastruktūra. Įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, šio oro uosto atnaujinimui Vyriausybė numato skirti 4,72 mln. eurų, praneša Susisiekimo ministerija.

„Šiaulių oro uosto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra yra svarbus ir reikalingas žingsnis. Tai ne tik padidins Šiaulių laisvosios ekonominės zonos bei Šiaulių pramoninio parko investicinį patrauklumą, bet ir leis sukurti daugiau kokybiškų, gerai apmokamų darbo vietų, taip prisidedant prie regioninės politikos tikslų įgyvendinimo“, – sako laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Jaroslavas Narkevičius.

Ateities DNR plane numatyto projekto „MRO (orlaivių aptarnavimo) veiklos plėtra Šiaulių oro uoste“ I etapas apima 747 m riedėjimo tako ,,B“ su paviršinių nuotekų sistema/drenažu rekonstravimą, 4,08 ha perono ,,B“ su paviršinių nuotekų sistema/drenažu, elektros ir ryšių tinklų, apšvietimo ir žiburių sistemos aplink peroną „B“ ir šalia tako „B“, 668 m patruliavimo gaisrinio kelio įrengimą.

Įgyvendinant projekto II etapą, numatoma sukurti bendrąją/viešąją infrastruktūrą, kuria galėtų naudotis visi investuotojai, viešųjų aukcionų būdu išsinuomoję žemės sklypus projektui aktualioje teritorijoje. Teritorijos, kurioje būtų pagerintos investavimo sąlygos, plotas siekia 13,93 ha.

Šiuo metu jau yra parengtas techninis projektas ir įvykdytas rangos darbų pirkimas, taip pat pasirašyta rangos sutartis. Šiaulių oro uosto infrastruktūros atnaujinimo darbus numatoma atlikti iki 2021 m. pabaigos.

Šis projektas – vienas iš Ateities ekonomikos DNR plano projektų, skirtų gerinti ekonominei infrastruktūrai, teritorijų vystymui ir verslo aplinkos gerinimui Lietuvos regionuose.