Verslas

2020.11.25 14:59

Skvernelis: kol kas prekybos centrų darbas nebus ribojamas, bet situacija stebima

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.11.25 14:59

Riboti prekybos centrų darbo kol kas nesirengiama, tačiau, jeigu situacija negerės, o prekybininkai nesilaikys savo žodžio didinti saugumą, prie šio klausimo dar gali būti sugrįžta kitą savaitę. Tai po Vyriausybės posėdžio patvirtinimo premjeras Saulius Skvernelis.

„Tokie svarstymai [riboti prekybos centrų darbo laiką] yra, bet, kalbant apie vadinamąjį pirmą karantiną, prekybos centrai tikrai pasirodė kaip socialiai atsakingi ir atsakingi mūsų socialiniai partneriai, už ką esame dėkingi. Tai to paties atsakingumo tikimės ir toliau iš jų. Jie į mūsų tuos ketinimus, pasvarstymus sureagavo, žada imtis papildomų saugumo priemonių, reguliuoti srautus, užtikrinti papildomas saugumo priemones“, – po Vyriausybės posėdžio sakė ministras pirmininkas.

Jo teigimu, kol kas šis klausimas nėra įtrauktas į darbotvarkę, tačiau tai gali būti padarytą kitą savaitę.

„Jeigu matysime, kad priemonės netaikomos arba vis tiek nepakankamos, tada grįšime kitą savaitę prie šio klausimo. Dar kartą pabrėžiu – nuo pat pirmo karantino su visais prekybos centrais buvo labai geras dialogas, sprendimų priėmimai, abipusė atsakomybė“, – tvirtino S. Skvernelis.

Patys prekybininkai tvirtina nepritariantys siūlymams riboti jų darbo laiką arba darbą savaitgaliais.

Kaip anksčiau platintame pranešime nurodo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, palyginti su laikotarpiu iki pandemijos, šiandien prekybos centrų lankytojų skaičius yra sumažėjęs maždaug per pusę, o atskiros prekių ir paslaugų kategorijos apyvartų kritimą fiksuoja iki 60 proc.

Laikantis saugumo reikalavimų kiekvienam pirkėjui turi tekti ne mažiau nei 10 kvadratinių metrų ploto. Centrų valdytojai imasi ir papildomų saugumo priemonių, kad lankytojams būtų sukurta saugi aplinka ir nerimauja dėl Vyriausybės svarstymų įvesti papildomus ribojimus, nurodo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos pranešime.